3Miejsce 03 z 8 · Najlepsze buty do biegania dla początkujących
adidas adidas Supernova Rise 3
Najmiększa międzypodeszwa tutaj, 28,6 AC na piance PEBA, najwyższy zwrot energii i najuczciwsza karta katalogowa w rankingu — zmierzony drop 7,8 mm wobec deklarowanych 8 mm.
8.7wynik BPR
- 363 złCena
- 264 g (RunRepeat lab)Masa zmierzona w laboratorium
- 3 z 8w kategorii Najlepsze buty do biegania dla początkujących
- 8.7wynik BPR 0–10
Recenzja
Czym jest ten produkt
Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.
But o najlepszych pomiarach w tym rankingu pod względem jakości pianki i jedyny, którego karta katalogowa wychodzi z badania laboratoryjnego bez szwanku.
Zmierzony drop 7,8 mm wobec oficjalnych 8 mm. Każdy inny but tutaj różnił się od deklarowanego dropu o 1,8 do 5,3 mm. Sama ta uczciwość zasługuje na odnotowanie.
Międzypodeszwa to Dreamstrike+, pianka na bazie PEBA o wartości 28,6 AC — najmiększa z ośmiu, znacznie poniżej średniej laboratoryjnej 35,6 AC — przy zwrocie energii 58,8% w pięcie i 62,8% w przodostopiu, najwyższym zmierzonym tutaj. PEBA to klasa pianek premium; znalezienie jej w codziennym trenerze za 640 zł przecenionym do 363 zł jest rzadkością.
RunRepeat zmierzył 264 g, zgodnie z deklaracją marki, przy wysokości podeszwy 35,0 / 27,2 mm. Podeszwa LIGHTTRAXION ma zaledwie 2,1 mm grubości, ale wykazała tylko 0,8 mm ścierania w teście Dremela, a przyczepność na mokrym betonie zmierzono na 0,94 — bardzo wysoko, co ma znaczenie przez europejską zimę.
Przodostopie ma 74,5 mm, najwięcej tutaj, a w ofercie są szerokości normal i wide. RunRepeat przyznał mu 87/100 "Great", druga najwyższa ocena w tym rankingu.
Jedna nierozstrzygnięta kwestia specyfikacji. Poprzedni Rise 2 miał "Support Rods" — element z pianki REPETITOR, a nie napędową płytę, wbrew temu, co sugeruje nazwa. Czy Rise 3 je zachowuje, nie zostało potwierdzone: strona laboratoryjna o nich nie wspomina, a niemiecka strona adidasa ich nie wymienia. Jeśli elementy stabilizujące mają dla ciebie znaczenie, sprawdź to przed zakupem.
Oddychalność 3 na 5 to wynik przeciętny — jedyna wyraźnie zwyczajna liczba na karcie.
Dane techniczne
Specyfikacja
Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.
- Lab weight
- 264 g (matches brand claim)
- Lab stack
- 35.0 mm heel / 27.2 mm forefoot
- Lab drop
- 7.8 mm (official 8 mm)
- Midsole
- Dreamstrike+, PEBA-based
- Midsole softness
- 28.6 AC - softest here (lab average 35.6)
- Energy return
- 58.8% heel / 62.8% forefoot - highest here
- Outsole
- LIGHTTRAXION, 2.1 mm, 0.8 mm Dremel wear
- Wet concrete traction
- 0.94 - very high
- Breathability
- 3/5
- Toebox width
- 74.5 mm - roomiest here
- Widths
- Normal and Wide
- Plate
- None; Support Rods presence unconfirmed
- RunRepeat score
- 87/100 Great
- Price
- EUR 150 RRP; from EUR 84.99 street
- Masa laboratoryjna
- 264 g (zgodna z deklaracją marki)
- Wysokość podeszwy (lab)
- 35,0 mm pięta / 27,2 mm przodostopie
- Drop (lab)
- 7,8 mm (oficjalnie 8 mm)
- Międzypodeszwa
- Dreamstrike+, na bazie PEBA
- Miękkość międzypodeszwy
- 28,6 AC — najmiększa tutaj (średnia laboratoryjna 35,6)
- Zwrot energii
- 58,8% pięta / 62,8% przodostopie — najwyżej tutaj
- Podeszwa zewnętrzna
- LIGHTTRAXION, 2,1 mm, 0,8 mm ścierania w teście Dremela
- Przyczepność na mokrym betonie
- 0,94 — bardzo wysoka
- Oddychalność
- 3/5
- Szerokość przodostopia
- 74,5 mm — największa tutaj
- Szerokości
- Normal i Wide
- Płyta
- Brak; obecność Support Rods niepotwierdzona
- Ocena RunRepeat
- 87/100 Great
- Cena
- 640 zł cena sugerowana; od 363 zł cena rynkowa
Oceny składowe
Skąd bierze się
ta ocena.
Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.
Co nam się podobało
- Najmiększa międzypodeszwa tutaj, 28,6 AC, na piance Dreamstrike+ na bazie PEBA
- Najwyższy zmierzony zwrot energii: 58,8% w pięcie, 62,8% w przodostopiu
- Zmierzony drop 7,8 mm wobec deklarowanych 8 mm — najuczciwsza karta katalogowa tutaj
- Przyczepność na mokrym betonie 0,94, bardzo wysoka
- 0,8 mm ścierania w teście Dremela mimo zaledwie 2,1 mm grubości podeszwy
- 74,5 mm w przodostopiu, najwięcej w tym rankingu; szerokości normal i wide
- RunRepeat 87/100 Great
Warto wiedzieć
- Oddychalność tylko 3/5, przeciętna
- Nie potwierdzono, czy zachowuje Support Rods z modelu Rise 2
- Cena sugerowana 640 zł, choć cena rynkowa to 363 zł
- Pianki PEBA na ogół tracą właściwości szybciej niż EVA przy dużych przebiegach
- Cienka podeszwa 2,1 mm, choć w teście okazała się trwała
Porównanie
Jak wypada
na tle kategorii
Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze buty do biegania dla początkujących.
| Produkt | Wynik | Masa zmierzona w laboratorium | Cena |
|---|---|---|---|
| Puma Velocity Nitro 5Najwyższy wynik | 8.9 | 242 g (RTINGS lab) | 555 zł |
| adidas Supernova Rise 3Ten produkt | 8.7 | 264 g (RunRepeat lab) | 363 zł |
| Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 | 8.2 | — | — |
FAQ
Najczęstsze pytania
Czy warto szukać pianki PEBA?
Wypada lepiej w pomiarach — poradnik RunRepeat podaje dla EVA zwrot energii 47–54%, a dla pianek premium 74–82%, a ten but zmierzono na 58,8–62,8%. Czy przekłada się to na cokolwiek, co początkujący zauważy, jest znacznie mniej jasne: większość energii zwracanej przez but pomaga mu wrócić do kształtu, a nie popycha cię naprzód, a RunRepeat zauważa, że ten sam superbut daje osoby reagujące i niereagujące. Traktuj to jako przyjemne uczucie pod stopą, a nie korzyść w osiągach.
Z tego samego rankingu
Inne produkty w kategorii Najlepsze buty do biegania dla początkujących.
Ten sam protokół, ten sam kluczowy parametr, ten sam zestaw źródeł.
-
Nr 018.9/ 10
Puma Velocity Nitro 5
Najlżejszy but tutaj, 242 g, na TPU wtryskiwanym azotem z PUMAGRIP — mieszanką powszechnie…
-
Nr 028.8/ 10
Brooks Ghost 18
Najwięcej gumy w podeszwie w tym zestawieniu — 3,5 mm — przy znakomitej trwałości, sztywny…
-
Nr 048.4/ 10
Hoka Clifton 11
Najlepsza oddychalność tutaj, 93/100, i jedyny but z realnie dostępnymi w Europie…
-
Nr 058.3/ 10
Nike Pegasus 42
Wyróżniająca się oddychalność 87/100, znakomite ścieranie podeszwy 0,8 mm i mocna przecena…