3Plaats 03 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

adidas adidas Supernova Rise 3

Met 28,6 AC de zachtste tussenzool hier op PEBA-schuim, de hoogste energieteruggave en het eerlijkste specificatieblad van het overzicht — gemeten drop 7,8 mm tegenover een opgegeven 8 mm.

adidas adidas Supernova Rise 3 — productfoto 8.7BPR-score
goed
  1. € 85Prijs
  2. 264 g (RunRepeat lab)In het lab gemeten gewicht
  3. 3 van 8in Beste hardloopschoenen voor beginners
  4. 8.7BPR-score 0–10

Review

Wat dit product is

Geschreven na de analyse, uit dezelfde bronnen waarop de score berust: de documentatie van de fabrikant, beschikbaar onderzoek en geverifieerde gebruikersreviews.

De schoen die in dit overzicht op schuimkwaliteit het best meet, en de enige waarvan het specificatieblad de laboratoriumtoets ongeschonden doorstaat.

Gemeten drop 7,8 mm tegenover de officiële 8 mm. Elke andere schoen hier week 1,8 tot 5,3 mm af van zijn opgegeven drop. Die eerlijkheid is op zichzelf het vermelden waard.

De tussenzool is Dreamstrike+, een schuim op PEBA-basis van 28,6 AC — het zachtste van de acht, ruim onder het labgemiddelde van 35,6 AC — met een energieteruggave van 58,8% bij de hiel en 62,8% bij de voorvoet, de hoogste die hier is gemeten. PEBA is de premiumklasse onder de schuimen; dat aantreffen in een dagelijkse trainer van € 150 die is afgeprijsd naar € 84,99, is ongebruikelijk.

RunRepeat mat 264 g, overeenkomend met de merkopgave, bij een stapelhoogte van 35,0 / 27,2 mm. De LIGHTTRAXION-buitenzool is slechts 2,1 mm dik maar liet in de Dremel-test maar 0,8 mm slijtage zien, en de tractie op nat beton werd gemeten op 0,94 — zeer hoog, wat door een Europese winter heen telt.

De neusruimte is 74,5 mm, de ruimste hier, met de breedtes normal en wide vermeld. RunRepeat gaf hem 87/100 "Great", de op een na hoogste score in dit overzicht.

Eén onopgeloste specificatie. De vorige Rise 2 had "Support Rods" — een element van REPETITOR-schuim, geen voortstuwende plaat, ondanks wat de naam suggereert. Of de Rise 3 ze behoudt, is niet bevestigd: de labpagina noemt ze niet en de Duitse site van adidas vermeldt ze niet. Zijn steunelementen voor u van belang, controleer dat dan vóór aankoop.

Het ademend vermogen van 3 op 5 is gemiddeld — het enige duidelijk gewone cijfer op het blad.

Technische gegevens

Specificatie

Waarden uit de documentatie van de fabrikant, getoetst aan beschikbare externe bronnen. Wat wij niet konden bevestigen, is gemarkeerd als opgave van de fabrikant.

Lab weight
264 g (matches brand claim)
Lab stack
35.0 mm heel / 27.2 mm forefoot
Lab drop
7.8 mm (official 8 mm)
Midsole
Dreamstrike+, PEBA-based
Midsole softness
28.6 AC - softest here (lab average 35.6)
Energy return
58.8% heel / 62.8% forefoot - highest here
Outsole
LIGHTTRAXION, 2.1 mm, 0.8 mm Dremel wear
Wet concrete traction
0.94 - very high
Breathability
3/5
Toebox width
74.5 mm - roomiest here
Widths
Normal and Wide
Plate
None; Support Rods presence unconfirmed
RunRepeat score
87/100 Great
Price
EUR 150 RRP; from EUR 84.99 street
Labgewicht
264 g (komt overeen met de merkopgave)
Stapelhoogte (lab)
35,0 mm hiel / 27,2 mm voorvoet
Drop (lab)
7,8 mm (officieel 8 mm)
Tussenzool
Dreamstrike+, op PEBA-basis
Zachtheid tussenzool
28,6 AC — zachtste hier (labgemiddelde 35,6)
Energieteruggave
58,8% hiel / 62,8% voorvoet — hoogste hier
Buitenzool
LIGHTTRAXION, 2,1 mm, 0,8 mm Dremel-slijtage
Tractie op nat beton
0,94 — zeer hoog
Ademend vermogen
3/5
Breedte neusruimte
74,5 mm — ruimste hier
Breedtes
Normal en Wide
Plaat
Geen; aanwezigheid van Support Rods onbevestigd
RunRepeat-score
87/100 Great
Prijs
€ 150 adviesprijs; vanaf € 84,99 straatprijs

Deelscores

Waar de score
vandaan komt.

Vier onderdelen met gelijk gewicht, elk op een schaal van 0–10 en elk gebaseerd op een genoemde bron. De totaalscore is hun gemiddelde — de volledige procedure staat in de methodiek.

  1. Samenstelling en specificatie8.8

    Opgegeven samenstelling en specificatie: werkzame stoffen en hun concentraties, energieklassen, normen, technische parameters — en wat de fabrikant onvermeld laat.

  2. Bewijs en onderzoek8.7

    Toetsing van de claims van de fabrikant aan externe bronnen: laboratoriumrapporten, brancheonderzoek, veiligheidsinformatiebladen, certificaten en besluiten van toezichthouders.

  3. Ervaringen van gebruikers8.4

    Analyse van geverifieerde beoordelingen die na langdurig gebruik zijn geschreven, samen met terugkerende storingsmeldingen voor het model of de serie.

  4. Kosten en waarde8.8

    De prijs afgezet tegen wat het product daadwerkelijk levert, plus de kosten die later volgen — verbruiksartikelen, energie, onderhoud, abonnementen — over de levensduur die voor de categorie gebruikelijk is.

Totaalscore = gemiddelde van vier deelscoresSignificantiedrempel: ±0,15 pt

Wat ons beviel

  • Zachtste tussenzool hier met 28,6 AC op Dreamstrike+-schuim op PEBA-basis
  • Hoogste gemeten energieteruggave: 58,8% hiel, 62,8% voorvoet
  • Gemeten drop 7,8 mm tegenover een opgegeven 8 mm — het eerlijkste specificatieblad hier
  • Tractie op nat beton 0,94, zeer hoog
  • 0,8 mm Dremel-slijtage ondanks een zooldikte van slechts 2,1 mm
  • 74,5 mm neusruimte, de ruimste in dit overzicht; breedtes normal en wide
  • RunRepeat 87/100 Great

Goed om te weten

  • Ademend vermogen slechts 3/5, gemiddeld
  • Of hij de Support Rods van de Rise 2 behoudt, is onbevestigd
  • Adviesprijs € 150, al ligt de straatprijs op € 84,99
  • PEBA-schuimen zakken bij veel kilometers doorgaans sneller in dan EVA
  • Dunne buitenzool van 2,1 mm, al bleek die slijtvast in de test
8.7 Goed Plaats 03 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

Vergelijking

Hoe het presteert
binnen de categorie

Alle waarden komen uit dezelfde analyse en zijn alleen vergelijkbaar binnen de categorie Beste hardloopschoenen voor beginners.

Vergelijking met de koplopers van de categorie
ProductScoreIn het lab gemeten gewichtPrijs
Puma Velocity Nitro 5Hoogste score 8.9242 g (RTINGS lab) € 130
adidas Supernova Rise 3Dit product 8.7264 g (RunRepeat lab) € 85
Gemiddelde van de categorie8 geanalyseerde producten 8.2——

FAQ

Veelgestelde vragen

Is PEBA-schuim het zoeken waard?

Het meet beter — RunRepeats gids noemt voor EVA 47–54% energieteruggave en voor premiumschuimen 74–82%, en deze schoen werd gemeten op 58,8–62,8%. Of dat zich vertaalt naar iets dat een beginner merkt, is veel minder duidelijk: het grootste deel van de energie die een schoen teruggeeft helpt hem terug te veren in zijn vorm in plaats van u vooruit te duwen, en RunRepeat merkt op dat dezelfde supershoe responders en non-responders oplevert. Geniet ervan als een prettig gevoel onder de voet, niet als prestatievoordeel.

Uitgangspunten

De fabrikant beweert.
Wij controleren wat het bewijs zegt.

Elke ranglijst volgt hetzelfde protocol: analyse van samenstelling en specificatie, toetsing van claims aan beschikbaar onderzoek, doorlichting van geverifieerde gebruikersreviews en beoordeling van de prijs tegenover wat het product werkelijk levert.

Geen gesponsorde inhoud · geen betaalde plaatsingen