4Plaats 04 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

Hoka Hoka Clifton 11

Het beste ademend vermogen hier met 93/100 en de enige schoen waarvan smalle tot extra brede uitvoeringen in Europa daadwerkelijk leverbaar zijn. De tussenzool is conventioneel EVA met de laagste gemeten energieteruggave van de groep.

Hoka Hoka Clifton 11 — productfoto 8.4BPR-score
goed
  1. € 118Prijs
  2. 266 g (RunRepeat lab)In het lab gemeten gewicht
  3. 4 van 8in Beste hardloopschoenen voor beginners
  4. 8.4BPR-score 0–10

Review

Wat dit product is

Geschreven na de analyse, uit dezelfde bronnen waarop de score berust: de documentatie van de fabrikant, beschikbaar onderzoek en geverifieerde gebruikersreviews.

Twee dingen maken dit voor bepaalde mensen de juiste schoen, en beide zijn praktisch in plaats van prestatiegericht.

Het ademend vermogen werd gemeten op 93 van de 100 — het beste in dit overzicht — bij 62% droogpotentieel. Loopt u in de zomer in Spanje, Italië of Zuid-Frankrijk, of worden uw voeten snel warm, dan is dit een wezenlijk andere ervaring dan de Brooks op 70 of de Asics Nimbus op 64.

En de Duitse site van Hoka biedt de breedtes normal, wide en extra wide — het enige merk in dit overzicht met echte beschikbaarheid van breedtes in Europa. RunRepeat vermeldt voor verschillende schoenen hier brede opties, maar die vermeldingen weerspiegelen de Amerikaanse markt; op de werkelijke Europese merksites bood Asics alleen standaard, Puma alleen regular, Decathlon alleen standaard en Brooks via zijn Duitse verkoper alleen medium. Hebt u brede voeten in Europa, dan begint u hier.

De labcijfers zijn gemengd. RunRepeat mat 266 g tegenover een opgave van 258 g, stapelhoogte 41,4 / 29,7 mm, goed voor 11,7 mm drop tegenover de officiële 8 mm. De tussenzool is CMEVA — compressiegevormd EVA, een conventioneel schuim, niet superkritisch — met 31,1 AC comfortabel zacht. De energieteruggave bedraagt 46,8% bij de hiel en 50,1% bij de voorvoet, de laagste die hier is gemeten, wat past bij EVA: RunRepeats eigen gids noemt voor EVA 47–54% en voor premiumschuimen 74–82%.

De buitenzool is 3,2 mm rubber met uitstekende slijtage van 0,9 mm. Maar de tractie bij de voorvoet kwam op 0,52, de laagste in deze groep — goed om te weten gezien de Europese wegomstandigheden in de herfst.

RunRepeat gaf hem 85/100 "Great" en omschrijft hem als het best voor rustig dagelijks hardlopen, met een verouderd schuim dat hogere tempo's begrenst. Voor een beginner die rustig loopt, is die beperking irrelevant.

Technische gegevens

Specificatie

Waarden uit de documentatie van de fabrikant, getoetst aan beschikbare externe bronnen. Wat wij niet konden bevestigen, is gemarkeerd als opgave van de fabrikant.

Lab weight
266 g (RunRepeat; brand claims 258 g)
Lab stack
41.4 mm heel / 29.7 mm forefoot
Lab drop
11.7 mm (official 8 mm)
Midsole
CMEVA - compression-moulded EVA, conventional foam
Midsole softness
31.1 AC - soft
Energy return
46.8% heel / 50.1% forefoot - lowest here
Outsole
3.2 mm rubber, 0.9 mm Dremel wear
Forefoot traction
0.52 - lowest in this group
Breathability
93/100 - best here, 62% drying potential
Toebox width
70.9 mm
Widths on hoka.com/de
Normal, Wide, X-Wide
Plate
None
Price
EUR 160 RRP; from EUR 118 street
Labgewicht
266 g (RunRepeat; merk geeft 258 g op)
Stapelhoogte (lab)
41,4 mm hiel / 29,7 mm voorvoet
Drop (lab)
11,7 mm (officieel 8 mm)
Tussenzool
CMEVA — compressiegevormd EVA, conventioneel schuim
Zachtheid tussenzool
31,1 AC — zacht
Energieteruggave
46,8% hiel / 50,1% voorvoet — laagste hier
Buitenzool
3,2 mm rubber, 0,9 mm Dremel-slijtage
Tractie voorvoet
0,52 — laagste in deze groep
Ademend vermogen
93/100 — beste hier, 62% droogpotentieel
Breedte neusruimte
70,9 mm
Breedtes op hoka.com/de
Normal, Wide, X-Wide
Plaat
Geen
Prijs
€ 160 adviesprijs; vanaf € 118 straatprijs

Deelscores

Waar de score
vandaan komt.

Vier onderdelen met gelijk gewicht, elk op een schaal van 0–10 en elk gebaseerd op een genoemde bron. De totaalscore is hun gemiddelde — de volledige procedure staat in de methodiek.

  1. Samenstelling en specificatie8.0

    Opgegeven samenstelling en specificatie: werkzame stoffen en hun concentraties, energieklassen, normen, technische parameters — en wat de fabrikant onvermeld laat.

  2. Bewijs en onderzoek8.5

    Toetsing van de claims van de fabrikant aan externe bronnen: laboratoriumrapporten, brancheonderzoek, veiligheidsinformatiebladen, certificaten en besluiten van toezichthouders.

  3. Ervaringen van gebruikers8.8

    Analyse van geverifieerde beoordelingen die na langdurig gebruik zijn geschreven, samen met terugkerende storingsmeldingen voor het model of de serie.

  4. Kosten en waarde8.3

    De prijs afgezet tegen wat het product daadwerkelijk levert, plus de kosten die later volgen — verbruiksartikelen, energie, onderhoud, abonnementen — over de levensduur die voor de categorie gebruikelijk is.

Totaalscore = gemiddelde van vier deelscoresSignificantiedrempel: ±0,15 pt

Wat ons beviel

  • Ademend vermogen 93/100 — het beste in dit overzicht
  • Breedtes normal, wide en extra wide daadwerkelijk leverbaar in Europa
  • Zachte tussenzool met 31,1 AC
  • 0,9 mm Dremel-slijtage — uitstekende slijtvastheid van de buitenzool
  • MetaRocker-geometrie en Active Foot Frame helpen bij een soepele afwikkeling
  • Straatprijs rond € 118 tegenover € 160 adviesprijs

Goed om te weten

  • Conventioneel CMEVA-schuim met de laagste energieteruggave hier (46,8% hiel)
  • Tractie voorvoet 0,52, de laagste gemeten in deze groep
  • Gemeten drop 11,7 mm tegenover de officiële 8 mm
  • 266 g tegenover een merkopgave van 258 g
  • Stijfheid hielkap slechts 3/5
8.4 Goed Plaats 04 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

Vergelijking

Hoe het presteert
binnen de categorie

Alle waarden komen uit dezelfde analyse en zijn alleen vergelijkbaar binnen de categorie Beste hardloopschoenen voor beginners.

Vergelijking met de koplopers van de categorie
ProductScoreIn het lab gemeten gewichtPrijs
Puma Velocity Nitro 5Hoogste score 8.9242 g (RTINGS lab) € 130
Hoka Clifton 11Dit product 8.4266 g (RunRepeat lab) € 118
Gemiddelde van de categorie8 geanalyseerde producten 8.2——

FAQ

Veelgestelde vragen

Maakt een lage energieteruggave uit voor een beginner?

Vrijwel niet. Energieteruggave wordt gemeten met een mechanische valtest — een massa die op de tussenzool valt — en RunRepeat geeft zelf aan dat het grootste deel van de energie die een schoen teruggeeft "hem vooral helpt terug te veren in zijn vorm in plaats van u vooruit te duwen". Het gat tussen 47% en 62% laat zich, als het al zichtbaar wordt, zien bij tempo's die een beginnende loper niet vasthoudt. Comfort en pasvorm beïnvloeden uw hardlopen veel sterker.

Ik heb brede voeten. Welke opties heb ik in Europa?

Begin hier — de Duitse site van Hoka is de enige in dit overzicht die normal, wide en extra wide biedt. Wees voorzichtig met reviewsites die breedteopties vermelden: die vermeldingen weerspiegelen meestal de Amerikaanse beschikbaarheid. Van de acht schoenen hier vonden wij op de werkelijke Europese merksites Asics alleen in standaard, Puma alleen in regular, Decathlon alleen in standaard, Brooks alleen in medium bij zijn Duitse verkoper, en Nike in normal plus wide.

Uitgangspunten

De fabrikant beweert.
Wij controleren wat het bewijs zegt.

Elke ranglijst volgt hetzelfde protocol: analyse van samenstelling en specificatie, toetsing van claims aan beschikbaar onderzoek, doorlichting van geverifieerde gebruikersreviews en beoordeling van de prijs tegenover wat het product werkelijk levert.

Geen gesponsorde inhoud · geen betaalde plaatsingen