3Miejsce 03 z 10 · Systemy mesh Wi-Fi 7

TP-Link Deco BE65

Trzypasmowy BE9300 z kanałami 320 MHz i czterema portami 2,5 Gb/s w każdej jednostce za około 410 euro za parę. Sam sprzęt w wersji unijnej nie ma niezależnego testu, który mogliśmy otworzyć.

TP-Link Deco BE65 — zdjęcie produktu 7.7wynik BPR
przyzwoity
  1. 1 745 złCena
  2. 6 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 4 × 2.5G per unit — published by TP-LinkPasmo 6 GHz i szybkość portów przewodowych według producenta
  3. 3 z 10w kategorii Systemy mesh Wi-Fi 7
  4. 7.7wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Deco BE65 to zrównoważony wybór dla domów z łączem do 2,5 Gb/s, które chcą prawdziwego pasma 6 GHz bez dopłacania za porty 10 Gb/s. Niemiecka strona TP-Link podaje 5760 Mb/s w paśmie 6 GHz, 2880 Mb/s w 5 GHz i 574 Mb/s w 2,4 GHz, co daje w sumie 9214 Mb/s i jest sprzedawane jako BE9300. System obsługuje kanały 320 MHz, MLO i 4K-QAM, a każda jednostka ma cztery porty 2,5 Gb/s z automatycznym wykrywaniem oraz USB 3.0. Łącze przewodowe i bezprzewodowe między jednostkami można łączyć.

Dowody są pośrednie. RTINGS wskazuje pokrewny Deco BE63 jako najlepszy przetestowany przez siebie system mesh, a Tom's Hardware przyznał modelowi BE65 Pro wyróżnienie Editor's Choice, ale oba to modele północnoamerykańskie z innymi radiami lub portami. Nie znaleźliśmy opublikowanego pomiaru unijnego BE65, więc jego ocena za testy jest celowo umiarkowana.

Na stronie produktu brakuje: procesora, pamięci RAM, poboru mocy, zasięgu w metrach kwadratowych i okresu aktualizacji. Strona pokazuje znaki CE i FCC, ale, inaczej niż strona BE85, nie deklaruje Wi-Fi CERTIFIED 7. HomeShield Pro to płatna subskrypcja.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Pack size priced
2 units
Bands
2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz (tri-band)
Class
BE9300 (9214 Mbps summed)
6 GHz link rate
5760 Mbps
5 GHz link rate
2880 Mbps
2.4 GHz link rate
574 Mbps
Channel width
up to 320 MHz (6 GHz)
Ethernet ports per unit
4 × 2.5G WAN/LAN auto-sensing
USB
1 × USB 3.0
Devices claimed
over 200
Security
WPA3-Personal, HomeShield (basic free, Pro paid)
Dimensions
107.5 × 107.5 × 176 mm
Wyceniony zestaw
2 jednostki
Pasma
2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz (trzy pasma)
Klasa
BE9300 (suma 9214 Mb/s)
Prędkość łącza 6 GHz
5760 Mb/s
Prędkość łącza 5 GHz
2880 Mb/s
Prędkość łącza 2,4 GHz
574 Mb/s
Szerokość kanału
do 320 MHz (6 GHz)
Porty Ethernet na jednostkę
4 × 2,5G WAN/LAN z automatycznym wykrywaniem
Deklarowana liczba urządzeń
ponad 200
Zabezpieczenia
WPA3-Personal, HomeShield (plan podstawowy bezpłatny, Pro płatny)
Wymiary
107,5 × 107,5 × 176 mm

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja8.6

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania6.5

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników7.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość8.0

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Radio 6 GHz z kanałami 320 MHz: prędkość łącza 5760 Mb/s
  • Cztery porty 2,5 Gb/s z automatycznym wykrywaniem w każdej jednostce
  • Port USB 3.0 w każdej jednostce
  • Około 204 euro za jednostkę w dwupaku
  • Łącze przewodowe i bezprzewodowe między jednostkami można stosować razem

Warto wiedzieć

  • Nie znaleziono niezależnego testu wersji unijnej; dowody pochodzą z pokrewnych modeli z USA
  • Nie podano procesora, pamięci RAM ani poboru mocy
  • Brak deklaracji Wi-Fi CERTIFIED 7 na stronie produktu
  • Funkcje HomeShield Pro wymagają płatnej subskrypcji
7.7 Przyzwoity Miejsce 03 z 10 · Systemy mesh Wi-Fi 7

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Systemy mesh Wi-Fi 7.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikPasmo 6 GHz i szybkość portów przewodowych według producentaCena
ZenWiFi BT10Najwyższy wynik 7.96 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 2 × 10G + 1 × 1G per unit — published by ASUS 2 657 zł
Deco BE65Ten produkt 7.76 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 4 × 2.5G per unit — published by TP-Link 1 745 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 7.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy Deco BE65 to to samo co BE63 lub BE65 Pro z recenzji?

Nie. BE63 i BE65 Pro to modele północnoamerykańskie. Tom's Hardware podaje dla BE65 Pro jeden port 2,5 Gb/s i dwa porty 5 Gb/s oraz radio 5 GHz 4324 Mb/s, podczas gdy unijny BE65 ma cztery porty 2,5 Gb/s i radio 5 GHz 2880 Mb/s.

Dlaczego BE65 ma niższą ocenę za testy niż BE85?

Ponieważ dla BE85 znaleźliśmy opublikowane pomiary, a dla unijnego BE65 żadnych. Ocena odzwierciedla ilość niezależnych dowodów, a nie zmierzoną słabość.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu