6Miejsce 06 z 8 · Najlepsze buty do biegania dla początkujących

Asics Asics Gel-Nimbus 28

Flagowiec Asicsa z maksymalną amortyzacją i najlepszy Nimbus od pięciu lat — ale mierzalnie twardszy niż tańszy Cumulus, najsztywniejszy but tutaj i najgorsza oddychalność, 64/100.

Asics Asics Gel-Nimbus 28 — zdjęcie produktu 8.0wynik BPR
dobry
  1. 512 złCena
  2. 278 g (RunRepeat lab)Masa zmierzona w laboratorium
  3. 6 z 8w kategorii Najlepsze buty do biegania dla początkujących
  4. 8.0wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Dobry but z marketingową opowieścią, której nie wspierają jego własne dane laboratoryjne.

RunRepeat ocenił go na 86/100 "Great" i nazwał najlepszym Nimbusem ostatnich pięciu lat, co jest realną rekomendacją. Masa laboratoryjna 278 g wobec deklarowanych 283 g. Podeszwa to hybryda gumy ASICSGRIP i AHAR o grubości 3,3 mm przy ścieraniu 1,0 mm — bardzo dobrze i znacznie lepiej niż piankowa podeszwa tańszego Cumulusa 28.

Ale to model z "maksymalną amortyzacją", a zmierzono go na 38,8 AC — twardziej niż Gel-Cumulus 28 z wynikiem 31,9 AC, który kosztuje o 170 zł mniej. Wysokość podeszwy jest duża, 39,5 / 34,3 mm, ale wysokość to nie miękkość, a pochłanianie wstrząsów zmierzono na 137 SA przy zwrocie energii zaledwie 44,2% w pięcie.

Rozbieżność między laboratorium a deklaracją jest tu największą inwersją. Asics deklaruje 43,5 / 35,5 mm dla dropu 8 mm; RunRepeat zmierzył 39,5 / 34,3 mm, co daje drop 5,2 mm. To różnica 2,8 mm w kierunku odwrotnym do tego, czego większość kupujących by oczekiwała.

Dwie cechy przemawiają przeciw niemu szczególnie u początkujących. Oddychalność zmierzono na 64 na 100 — najgorzej tutaj, przy wysokości przodostopia zaledwie 22,7 mm. I jest to zdecydowanie najsztywniejszy but w rankingu: sztywność zginania 23,1 N i sztywność skrętna 20,5 Nm. Wysoki, ciężki i sztywny but nie jest automatycznie wybaczający, a sztywność w przodostopiu wymaga od stopy więcej, a nie mniej.

Szerokości wymieniane są jako normal, wide i extra-wide, ale niemiecka strona Asicsa oferuje tylko standard — powracający europejski problem z szerokościami.

Przy cenie rynkowej 512 zł wobec 854 zł ceny sugerowanej rabat jest realny, ale adidas za 363 zł jest miększy, lżejszy, przestronniejszy i lepiej wentylowany.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Lab weight
278 g (brand claims 283 g)
Lab stack
39.5 mm heel / 34.3 mm forefoot
Lab drop
5.2 mm (official 8 mm)
Midsole
FF Blast+ with PureGEL heel insert
Midsole softness
38.8 AC - firmer than the cheaper Cumulus 28
Shock absorption
137 SA
Energy return
44.2% heel
Outsole
ASICSGRIP + AHAR hybrid, 3.3 mm, 1.0 mm wear
Breathability
64/100 - worst here
Toebox height
22.7 mm
Flex / torsional rigidity
23.1 N / 20.5 Nm - stiffest here
Widths on asics.de
Standard only
RunRepeat score
86/100 Great
Price
EUR 200 RRP; from EUR 120 street
Masa laboratoryjna
278 g (marka deklaruje 283 g)
Wysokość podeszwy (lab)
39,5 mm pięta / 34,3 mm przodostopie
Drop (lab)
5,2 mm (oficjalnie 8 mm)
Międzypodeszwa
FF Blast+ z wkładką żelową PureGEL w pięcie
Miękkość międzypodeszwy
38,8 AC — twardsza niż tańszy Cumulus 28
Pochłanianie wstrząsów
137 SA
Zwrot energii
44,2% pięta
Podeszwa zewnętrzna
Hybryda ASICSGRIP + AHAR, 3,3 mm, ścieranie 1,0 mm
Oddychalność
64/100 — najgorsza tutaj
Wysokość przodostopia
22,7 mm
Zginanie / sztywność skrętna
23,1 N / 20,5 Nm — najsztywniejszy tutaj
Szerokości na asics.de
Tylko standardowa
Ocena RunRepeat
86/100 Great
Cena
854 zł cena sugerowana; od 512 zł cena rynkowa

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.8

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania8.4

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.6

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość7.0

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • RunRepeat 86/100 Great — opisany jako najlepszy Nimbus od pięciu lat
  • Hybrydowa podeszwa ASICSGRIP i AHAR, 3,3 mm, ścieranie 1,0 mm
  • 278 g wobec deklarowanych przez markę 283 g
  • Wysoka podeszwa 39,5 / 34,3 mm, czyli sporo materiału pod stopą
  • Wkładka żelowa PureGEL w pięcie
  • Cena rynkowa 512 zł wobec 854 zł ceny sugerowanej

Warto wiedzieć

  • 38,8 AC — twardszy niż tańszy Gel-Cumulus 28 mimo maksymalnej amortyzacji
  • Oddychalność 64/100, najgorsza w tym rankingu
  • Najsztywniejszy but tutaj: zginanie 23,1 N, sztywność skrętna 20,5 Nm
  • Zmierzony drop 5,2 mm wobec oficjalnych 8 mm
  • Zwrot energii 44,2% w pięcie
  • Asics Niemcy oferuje tylko szerokość standardową
  • Cena sugerowana 854 zł, najwyższa tutaj
8.0 Dobry Miejsce 06 z 8 · Najlepsze buty do biegania dla początkujących

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze buty do biegania dla początkujących.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikMasa zmierzona w laboratoriumCena
Puma Velocity Nitro 5Najwyższy wynik 8.9242 g (RTINGS lab) 555 zł
Asics Gel-Nimbus 28Ten produkt 8.0278 g (RunRepeat lab) 512 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 8.2——

FAQ

Najczęstsze pytania

Dlaczego but z maksymalną amortyzacją jest twardszy niż tańszy model?

Ponieważ wysokość podeszwy i miękkość to różne cechy, a marketing je miesza. Ten but ma więcej materiału pod stopą — 39,5 mm w pięcie — ale ten materiał mierzy 38,8 AC, podczas gdy materiał Gel-Cumulusa 28 mierzy 31,9 AC. Więcej pianki, która jest twardsza, może dawać wrażenie słabszej amortyzacji niż mniej pianki, która jest miększa. Czytaj wartość twardości, a nie wysokość podeszwy.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu