6Plaats 06 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

Asics Asics Gel-Nimbus 28

Asics' vlaggenschip met maximale demping en de beste Nimbus in vijf jaar — maar meetbaar stugger dan de goedkopere Cumulus, de stijfste schoen hier en met 64/100 het slechtste ademend vermogen.

Asics Asics Gel-Nimbus 28 — productfoto 8.0BPR-score
goed
  1. € 120Prijs
  2. 278 g (RunRepeat lab)In het lab gemeten gewicht
  3. 6 van 8in Beste hardloopschoenen voor beginners
  4. 8.0BPR-score 0–10

Review

Wat dit product is

Geschreven na de analyse, uit dezelfde bronnen waarop de score berust: de documentatie van de fabrikant, beschikbaar onderzoek en geverifieerde gebruikersreviews.

Een goede schoen met een marketingverhaal dat zijn eigen labgegevens niet ondersteunen.

RunRepeat gaf hem 86/100 "Great" en noemde hem de beste Nimbus van de afgelopen vijf jaar, wat een echte aanbeveling is. Labgewicht 278 g tegenover een opgave van 283 g. De buitenzool is een hybride van ASICSGRIP- en AHAR-rubber van 3,3 mm met 1,0 mm slijtage — zeer goed, en veel beter dan de schuimzool van de goedkopere Cumulus 28.

Maar dit is het model met "maximale demping", en het werd gemeten op 38,8 AC — stugger dan de Gel-Cumulus 28 op 31,9 AC, die € 40 minder kost. De stapelhoogte is met 39,5 / 34,3 mm hoog, maar hoogte is geen zachtheid, en de schokabsorptie werd gemeten op 137 SA met een energieteruggave van slechts 44,2% bij de hiel.

Het gat tussen lab en opgave is hier de grootste omkering. Asics geeft 43,5 / 35,5 mm op voor 8 mm drop; RunRepeat mat 39,5 / 34,3 mm, goed voor 5,2 mm drop. Dat is een verschil van 2,8 mm in de richting die de meeste kopers niet verwachten.

Twee eigenschappen pleiten specifiek bij beginners tegen hem. Het ademend vermogen werd gemeten op 64 van de 100 — het slechtste hier, bij een neusruimtehoogte van slechts 22,7 mm. En hij is veruit de stijfste schoen van het overzicht: buigstijfheid 23,1 N en torsiestijfheid 20,5 Nm. Een hoge, zware, stijve schoen is niet vanzelf een vergevingsgezinde, en stijfheid bij de voorvoet vraagt meer van de voet in plaats van minder.

De breedtes staan vermeld als normal, wide en extra wide, maar de Duitse site van Asics biedt alleen standaard — het terugkerende Europese breedteprobleem.

Bij een straatprijs van € 120 tegenover € 200 adviesprijs is de korting reëel, maar de adidas van € 84,99 is zachter, lichter, ruimer en beter geventileerd.

Technische gegevens

Specificatie

Waarden uit de documentatie van de fabrikant, getoetst aan beschikbare externe bronnen. Wat wij niet konden bevestigen, is gemarkeerd als opgave van de fabrikant.

Lab weight
278 g (brand claims 283 g)
Lab stack
39.5 mm heel / 34.3 mm forefoot
Lab drop
5.2 mm (official 8 mm)
Midsole
FF Blast+ with PureGEL heel insert
Midsole softness
38.8 AC - firmer than the cheaper Cumulus 28
Shock absorption
137 SA
Energy return
44.2% heel
Outsole
ASICSGRIP + AHAR hybrid, 3.3 mm, 1.0 mm wear
Breathability
64/100 - worst here
Toebox height
22.7 mm
Flex / torsional rigidity
23.1 N / 20.5 Nm - stiffest here
Widths on asics.de
Standard only
RunRepeat score
86/100 Great
Price
EUR 200 RRP; from EUR 120 street
Labgewicht
278 g (merk geeft 283 g op)
Stapelhoogte (lab)
39,5 mm hiel / 34,3 mm voorvoet
Drop (lab)
5,2 mm (officieel 8 mm)
Tussenzool
FF Blast+ met PureGEL-inzet in de hiel
Zachtheid tussenzool
38,8 AC — stugger dan de goedkopere Cumulus 28
Schokabsorptie
137 SA
Energieteruggave
44,2% hiel
Buitenzool
ASICSGRIP + AHAR hybride, 3,3 mm, 1,0 mm slijtage
Ademend vermogen
64/100 — slechtste hier
Hoogte neusruimte
22,7 mm
Buigstijfheid / torsiestijfheid
23,1 N / 20,5 Nm — stijfste hier
Breedtes op asics.de
Alleen standaard
RunRepeat-score
86/100 Great
Prijs
€ 200 adviesprijs; vanaf € 120 straatprijs

Deelscores

Waar de score
vandaan komt.

Vier onderdelen met gelijk gewicht, elk op een schaal van 0–10 en elk gebaseerd op een genoemde bron. De totaalscore is hun gemiddelde — de volledige procedure staat in de methodiek.

  1. Samenstelling en specificatie7.8

    Opgegeven samenstelling en specificatie: werkzame stoffen en hun concentraties, energieklassen, normen, technische parameters — en wat de fabrikant onvermeld laat.

  2. Bewijs en onderzoek8.4

    Toetsing van de claims van de fabrikant aan externe bronnen: laboratoriumrapporten, brancheonderzoek, veiligheidsinformatiebladen, certificaten en besluiten van toezichthouders.

  3. Ervaringen van gebruikers8.6

    Analyse van geverifieerde beoordelingen die na langdurig gebruik zijn geschreven, samen met terugkerende storingsmeldingen voor het model of de serie.

  4. Kosten en waarde7.0

    De prijs afgezet tegen wat het product daadwerkelijk levert, plus de kosten die later volgen — verbruiksartikelen, energie, onderhoud, abonnementen — over de levensduur die voor de categorie gebruikelijk is.

Totaalscore = gemiddelde van vier deelscoresSignificantiedrempel: ±0,15 pt

Wat ons beviel

  • RunRepeat 86/100 Great — omschreven als de beste Nimbus in vijf jaar
  • Hybride buitenzool van ASICSGRIP en AHAR, 3,3 mm, 1,0 mm slijtage
  • 278 g tegenover een merkopgave van 283 g
  • Hoge stapelhoogte van 39,5 / 34,3 mm voor veel materiaal onder de voet
  • PureGEL-inzet in de hiel
  • Straatprijs € 120 tegenover € 200 adviesprijs

Goed om te weten

  • 38,8 AC — stugger dan de goedkopere Gel-Cumulus 28 ondanks maximale demping
  • Ademend vermogen 64/100, het slechtste in dit overzicht
  • Stijfste schoen hier: buigstijfheid 23,1 N, torsiestijfheid 20,5 Nm
  • Gemeten drop 5,2 mm tegenover de officiële 8 mm
  • Energieteruggave 44,2% bij de hiel
  • Asics Duitsland biedt alleen standaardbreedte
  • Adviesprijs van € 200 is de hoogste hier
8.0 Goed Plaats 06 van 8 · Beste hardloopschoenen voor beginners

Vergelijking

Hoe het presteert
binnen de categorie

Alle waarden komen uit dezelfde analyse en zijn alleen vergelijkbaar binnen de categorie Beste hardloopschoenen voor beginners.

Vergelijking met de koplopers van de categorie
ProductScoreIn het lab gemeten gewichtPrijs
Puma Velocity Nitro 5Hoogste score 8.9242 g (RTINGS lab) € 130
Asics Gel-Nimbus 28Dit product 8.0278 g (RunRepeat lab) € 120
Gemiddelde van de categorie8 geanalyseerde producten 8.2——

FAQ

Veelgestelde vragen

Waarom is de schoen met maximale demping stugger dan het goedkopere model?

Omdat stapelhoogte en zachtheid verschillende eigenschappen zijn en marketing die door elkaar haalt. Deze schoen heeft meer materiaal onder de voet — 39,5 mm bij de hiel — maar dat materiaal meet 38,8 AC, terwijl de Gel-Cumulus 28 op 31,9 AC uitkomt. Meer schuim dat stugger is, kan minder gedempt aanvoelen dan minder schuim dat zachter is. Lees het hardheidscijfer, niet de stapelhoogte.

Uitgangspunten

De fabrikant beweert.
Wij controleren wat het bewijs zegt.

Elke ranglijst volgt hetzelfde protocol: analyse van samenstelling en specificatie, toetsing van claims aan beschikbaar onderzoek, doorlichting van geverifieerde gebruikersreviews en beoordeling van de prijs tegenover wat het product werkelijk levert.

Geen gesponsorde inhoud · geen betaalde plaatsingen