1Miejsce 01 z 10 · Domowe ładowarki EV 11 kW

KEBA KeContact P40 (131.736)

Wallbox z najmocniejszymi dowodami w tym zestawieniu: ADAC ocenił P40 na 1,6 i w grudniu 2025 r. uznał go zwycięzcą testu, a KEBA wbudowuje w urządzenie zarówno wyłącznik RCCB typu A, jak i detekcję prądu stałego 6 mA.

KEBA KeContact P40 (131.736) — zdjęcie produktu 7.6wynik BPR
przyzwoity
  1. 4 095 złCena
  2. Integrated RCCB Type A plus 6 mA DC detection (RDC-DD); meter not calibrated, MID only in dearer variants — published by KEBAZintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta
  3. 1 z 10w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW
  4. 7.6wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

KeContact P40 jest dla właścicieli, którzy chcą dobrze udokumentowanej, dobrze przetestowanej ładowarki i są gotowi za to zapłacić. KEBA podaje, że P40 integruje wyłącznik RCCB typu A razem z RDC-DD, czyli detekcją prądu upływu DC 6 mA, więc zabezpieczenie różnicowoprądowe jest wbudowane, a nie pozostawione na liście części instalatora. Przełączanie między jedną a trzema fazami jest zintegrowane na potrzeby ładowania nadwyżką z fotowoltaiki, a urządzenie obsługuje OCPP 1.6, Modbus, REST API, LAN, WLAN, Bluetooth i RS485.

Dowody są najmocniejsze w tym rankingu. W teście wallboxów do samochodów służbowych ADAC z 11 grudnia 2025 r. KEBA KeContact P40 uzyskał ocenę 1,6 i wygrał; zwróć uwagę, że ADAC testował konfigurację do auta służbowego, a wymieniony tu model 131.736 to wersja z licznikiem bez legalizacji. ISO 15118 jest w standardowym P40 jedynie opcją, podobnie licznik MID: The Mobility House oferuje wersje P40 z MID za 1010–1059 € zamiast 959 €.

Czego brakuje: strona przeglądowa KEBA nie podaje poboru mocy w czuwaniu, klasy IK ani zakresu temperatur w liczbach, a przy wysokości 476 mm i masie ok. 6,2 kg to największa obudowa w zestawieniu. Jeśli musisz rozliczać ładowanie w domu z pracodawcą, od początku planuj wersję z MID.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Power
11 kW, three-phase
Connector
Type 2, 6 m tethered cable
Residual-current protection
RCCB Type A + RDC-DD (6 mA DC), integrated
Energy meter
Not calibrated (MID optional)
Phase switching
1-/3-phase, integrated
Interfaces
LAN, WLAN, Bluetooth, RS485, Modbus, REST API
OCPP
1.6
ISO 15118
Opcjonalnie
Access control
RFID
Protection rating
IP54
Dimensions
221 × 476 × 142 mm
Weight
approx. 6.2 kg
ADAC grade
1.6 (company-car test, 11.12.2025)
Moc
11 kW, trójfazowo
Złącze
Typ 2, przewód 6 m na stałe
Zabezpieczenie różnicowoprądowe
RCCB typu A + RDC-DD (6 mA DC), zintegrowane
Licznik energii
Bez legalizacji (MID opcjonalnie)
Przełączanie faz
1/3 fazy, zintegrowane
Interfejsy
LAN, WLAN, Bluetooth, RS485, Modbus, REST API
Kontrola dostępu
RFID
Stopień ochrony
IP54
Wymiary
221 × 476 × 142 mm
Masa
ok. 6,2 kg
Ocena ADAC
1,6 (test aut służbowych, 11.12.2025)

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja8.5

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania9.0

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników6.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość6.5

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Zwycięzca testu ADAC, ocena 1,6 (grudzień 2025)
  • Zintegrowany RCCB typu A i detekcja DC 6 mA
  • Wbudowane przełączanie 1/3 fazy dla nadwyżki PV
  • OCPP 1.6, Modbus, REST API, LAN, WLAN, Bluetooth
  • Przewód 6 m na stałe i RFID

Warto wiedzieć

  • Licznik w 131.736 bez legalizacji; wersje MID kosztują 1010–1059 €
  • ISO 15118 w standardowym P40 tylko opcjonalnie
  • Brak danych o poborze w czuwaniu na otwartych stronach
  • Duża obudowa: 221 × 476 × 142 mm, ok. 6,2 kg
7.6 Przyzwoity Miejsce 01 z 10 · Domowe ładowarki EV 11 kW

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producentaCena
KeContact P40 (131.736)Ten produkt · najwyższy wynik 7.6Integrated RCCB Type A plus 6 mA DC detection (RDC-DD); meter not calibrated, MID only in dearer variants — published by KEBA 4 095 zł
eMH1 1W1101Drugie miejsce 7.5Integrated RCD Type A 30 mA plus electronic DC detection ≥ 6 mA; no energy meter listed — published by ABL 1 875 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 6.7——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy KEBA P40 wymaga przed sobą wyłącznika RCD typu B?

KEBA podaje, że RCCB typu A i detekcja DC 6 mA (RDC-DD) są zintegrowane. Ostateczną koncepcję zabezpieczeń ustala elektryk zgodnie z lokalnymi przepisami.

Czy z modelem 131.736 mogę rozliczać ładowanie w domu z pracodawcą?

Nie w wiarygodny sposób: jego licznik jest opisany jako bez legalizacji. The Mobility House sprzedaje wersje P40 z licznikiem MID za 1010–1059 €.

Z tego samego rankingu

Inne produkty w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.

Ten sam protokół, ten sam kluczowy parametr, ten sam zestaw źródeł.

  1. Nr 027.5/ 10

    eMH1 1W1101

    Celowo prosty wallbox produkowany w Niemczech, którego karta katalogowa wymienia zarówno…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: Integrated RCD Type A 30 mA plus electronic DC detection ≥ 6 mA; no energy meter listed — published by ABL

  2. Nr 036.9/ 10

    Charger PRO 11 kW (CH-PRO-CABLE-011)

    Najpełniej udokumentowane urządzenie w zestawieniu i jedyne, którego producent publikuje pobór…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: 6 mA DC and 20 mA AC detection; upstream RCD Type A 30 mA required; MID Class B meter (Eichrecht only in the PRO ME) — published by go-e

  3. Nr 046.8/ 10

    Charger Connect 2 (11 kW)

    Wallbox grupy Volkswagen, sprzedawany jako Elli Charger Connect 2 oraz VW ID. i Cupra Charger…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: 6 mA DC detection to IEC 62955; upstream RCD at least Type A; integrated meter not MID (MID only in the 22 kW Pro 2) — published by Elli

  4. Nr 056.7/ 10

    Charger Gemini 2.0 11 kW (CH-05-11-51)

    Lekki (1,84 kg) wallbox z gniazdem, przełączaniem faz, kartą SIM z transmisją danych i OCPP w…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: DC protection module listed, threshold not stated on the pages we opened; meter uncalibrated — go-e / The Mobility House

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu