2Miejsce 02 z 10 · Domowe ładowarki EV 11 kW

ABL eMH1 1W1101

Celowo prosty wallbox produkowany w Niemczech, którego karta katalogowa wymienia zarówno zintegrowany RCD typu A 30 mA, jak i elektroniczną detekcję DC 6 mA – za znacznie mniej niż połowę ceny inteligentnych ładowarek.

ABL eMH1 1W1101 — zdjęcie produktu 7.5wynik BPR
przyzwoity
  1. 1 875 złCena
  2. Integrated RCD Type A 30 mA plus electronic DC detection ≥ 6 mA; no energy meter listed — published by ABLZintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta
  3. 2 z 10w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW
  4. 7.5wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

eMH1 jest dla kierowców, którzy chcą bezpiecznego, zwykłego ładowania 11 kW i niczego więcej: bez aplikacji, bez WLAN, bez chmury. Karta katalogowa ABL dla 1W1101 jest wyjątkowo konkretna w kwestii zabezpieczeń: zintegrowany wyłącznik różnicowoprądowy typu A, 30 mA, plus elektroniczna detekcja prądu upływu DC przy IΔn d.c. ≥ 6 mA, czterobiegunowy stycznik i wykrywanie zgrzania styków. Powołuje się na IEC 61851-1 Ed. 3, IEC 61851-21-2 i IEC 60364-7-722, podaje zakres pracy od −25 do 40 °C, IP54, 272 × 221 × 116 mm i ok. 4,5 kg oraz przewód typu 2 na stałe o długości ok. 6,35 m (The Mobility House podaje 6 m). Dostęp zabezpiecza stacyjka na klucz.

W teście tanich wallboxów ADAC z października 2024 r. ABL eMH1 dostał ocenę 2,1 przy ówczesnej cenie 229 €; kupiony przez ADAC wariant może nie być modelem 1W1101, który The Mobility House sprzedaje tu za 439 € (obniżka z 549 €).

Czego brakuje: w specyfikacji nie ma licznika energii, więc nie ma rozliczeń MID, a jedynym interfejsem jest RS485 – bez OCPP, bez aplikacji, bez trybu nadwyżki PV od razu po wyjęciu z pudełka (The Mobility House wspomina o zgodności z systemem domowym ABL eMS po aktualizacji oprogramowania). Do sterowania według §14a EnWG operator sieci będzie potrzebował osobnego rozwiązania.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Power
11 kW, 16 A, 230/400 V
Connector
Type 2, tethered cable approx. 6.35 m
Residual-current protection
RCD Type A 30 mA + electronic DC detection ≥ 6 mA, integrated
Energy meter
Not listed
Interfaces
RS485
Access control
Key switch
Standards cited
IEC 61851-1 Ed. 3, IEC 61851-21-2, IEC 60364-7-722
Protection rating
IP54
Operating temperature
−25 to 40 °C
Dimensions
272 × 221 × 116 mm
Weight
approx. 4.5 kg
ADAC grade
2.1 (budget test, 29.10.2024)
Moc
11 kW, 16 A, 230/400 V
Złącze
Typ 2, przewód na stałe ok. 6,35 m
Zabezpieczenie różnicowoprądowe
RCD typu A 30 mA + elektroniczna detekcja DC ≥ 6 mA, zintegrowane
Licznik energii
Nie wymieniono
Interfejsy
RS485
Kontrola dostępu
Stacyjka na klucz
Przywołane normy
IEC 61851-1 Ed. 3, IEC 61851-21-2, IEC 60364-7-722
Stopień ochrony
IP54
Temperatura pracy
−25 do 40 °C
Wymiary
272 × 221 × 116 mm
Masa
ok. 4,5 kg
Ocena ADAC
2,1 (test tanich wallboxów, 29.10.2024)

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.5

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania7.5

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników6.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość8.5

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Zintegrowany RCD typu A 30 mA i detekcja DC 6 mA
  • Pełna karta katalogowa: −25 do 40 °C, IP54, 4,5 kg
  • Ocena ADAC 2,1 dla eMH1 (październik 2024)
  • 439 € razem ze sprzętem zabezpieczającym
  • Stacyjka na klucz, bez konta i chmury

Warto wiedzieć

  • Brak licznika energii w specyfikacji, więc brak rozliczeń MID
  • Brak aplikacji, WLAN, LAN i OCPP; tylko RS485
  • Bez przełączania faz i trybu PV od razu
  • Brak danych o czuwaniu i klasy IK
7.5 Przyzwoity Miejsce 02 z 10 · Domowe ładowarki EV 11 kW

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producentaCena
KeContact P40 (131.736)Najwyższy wynik 7.6Integrated RCCB Type A plus 6 mA DC detection (RDC-DD); meter not calibrated, MID only in dearer variants — published by KEBA 4 095 zł
eMH1 1W1101Ten produkt 7.5Integrated RCD Type A 30 mA plus electronic DC detection ≥ 6 mA; no energy meter listed — published by ABL 1 875 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 6.7——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy ABL eMH1 działa z aplikacją lub instalacją fotowoltaiczną?

Nie od razu. Karta katalogowa wymienia tylko RS485; The Mobility House wspomina o zgodności z domowym systemem ABL eMS po aktualizacji oprogramowania.

Czy RCD jest naprawdę wbudowany?

Tak. Karta katalogowa ABL wymienia zintegrowany RCD typu A, 30 mA, oraz elektroniczną detekcję prądu upływu DC przy ≥ 6 mA.

Z tego samego rankingu

Inne produkty w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.

Ten sam protokół, ten sam kluczowy parametr, ten sam zestaw źródeł.

  1. Nr 017.6/ 10

    KeContact P40 (131.736)

    Wallbox z najmocniejszymi dowodami w tym zestawieniu: ADAC ocenił P40 na 1,6 i w grudniu 2025…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: Integrated RCCB Type A plus 6 mA DC detection (RDC-DD); meter not calibrated, MID only in dearer variants — published by KEBA

  2. Nr 036.9/ 10

    Charger PRO 11 kW (CH-PRO-CABLE-011)

    Najpełniej udokumentowane urządzenie w zestawieniu i jedyne, którego producent publikuje pobór…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: 6 mA DC and 20 mA AC detection; upstream RCD Type A 30 mA required; MID Class B meter (Eichrecht only in the PRO ME) — published by go-e

  3. Nr 046.8/ 10

    Charger Connect 2 (11 kW)

    Wallbox grupy Volkswagen, sprzedawany jako Elli Charger Connect 2 oraz VW ID. i Cupra Charger…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: 6 mA DC detection to IEC 62955; upstream RCD at least Type A; integrated meter not MID (MID only in the 22 kW Pro 2) — published by Elli

  4. Nr 056.7/ 10

    Charger Gemini 2.0 11 kW (CH-05-11-51)

    Lekki (1,84 kg) wallbox z gniazdem, przełączaniem faz, kartą SIM z transmisją danych i OCPP w…

    Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta: DC protection module listed, threshold not stated on the pages we opened; meter uncalibrated — go-e / The Mobility House

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu