8Miejsce 08 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Apple Apple AirPods Max 2

Najdroższe i zdecydowanie najcięższe tutaj przy 386 g, obsługujące tylko AAC i SBC. Poprzednia generacja stoi na 1620 zł i jest chyba lepszym zakupem.

Apple Apple AirPods Max 2 — zdjęcie produktu 6.8wynik BPR
akceptowalny
  1. 2 105 złCena
  2. approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (SoundGuys)Zmierzona skuteczność ANC
  3. 8 z 8w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów
  4. 6.8wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Świetne wykonanie i świetne ANC, przypięte do dwóch parametrów, których trudno bronić przy 2105 zł.

SoundGuys zmierzyli usunięcie mniej więcej 89,4% hałasu w kategoriach odczuwanej głośności — wobec około 88% w pierwszej generacji — ale nie opublikowali żadnej wartości w decybelach dla tego modelu, więc nie da się go porównać wprost z resztą rankingu. Bateria zmierzona na 21 godzin 31 minut wobec deklarowanych przez Apple 20 godzin, przy 75 dB SPL z włączonym ANC. Premiera 27 maja 2026 z układem H2.

Masa to pierwszy problem. Przy 386 g są o 56 g cięższe niż cokolwiek innego tutaj i o 136 g cięższe niż Bose. Na dwugodzinnym locie to zauważalne; na dziesięciogodzinnym rozstrzygające. Aluminiowe muszle wyglądają i sprawiają wrażenie wyjątkowych i ważą tyle, ile waży aluminium.

Drugi to obsługa kodeków: wyłącznie AAC i SBC. Bez LDAC, bez aptX, bez LC3. Implementacja AAC u Apple jest lepsza niż na Androidzie, a różnice pomiarowe między kodekami i tak są umiarkowane — ale słuchawki za 2105 zł oferujące mniej kodeków niż Anker za 280 zł to dziwna pozycja. USB-C obsługuje odtwarzanie bezstratne, choć ustawień nie da się zmieniać przy podłączonym kablu, i nie ma gniazda 3,5 mm.

Najmocniejszym argumentem przeciw jest własny katalog Apple. Poprzednie AirPods Max z USB-C kosztują od 1620 zł i zmierzono w nich około 88% redukcji hałasu wobec 89,4% w tym modelu. To 485 zł za 1,4 punktu procentowego.

Kup je, jeśli tkwisz głęboko w ekosystemie Apple i cenisz wykonanie. Automatyczne przełączanie między urządzeniami Apple, dźwięk przestrzenny ze śledzeniem ruchów głowy i wykończenie są naprawdę dobre. Kup coś innego, jeśli zależy Ci na masie, kodekach albo pieniądzach.

Nie udało się zweryfikować oficjalnej ceny katalogowej w UE; tylko cenę 549 USD w Stanach i niemieckie ceny rynkowe.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Measured ANC
approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (no dB figure published)
Previous generation
approx. 88% - the difference is 1.4 percentage points
Battery claimed / measured
20 h / 21 h 31 min at 75 dB SPL with ANC on
Codecs
AAC and SBC only
Bluetooth
5.3
Chip
H2
Released
27 May 2026
Weight
386 g - heaviest here
Wired
USB-C with lossless playback. No 3.5 mm socket. Settings locked while wired
US MSRP
$549; EU RRP not verified
Price
from EUR 492.99 (DE); previous generation from EUR 379
Zmierzone ANC
około 89,4% hałasu usuniętego w kategoriach odczuwanej głośności (bez podanej wartości w dB)
Poprzednia generacja
około 88% — różnica to 1,4 punktu procentowego
Bateria deklarowana / zmierzona
20 h / 21 h 31 min przy 75 dB SPL z włączonym ANC
Kodeki
tylko AAC i SBC
Układ
H2
Premiera
27 maja 2026
Masa
386 g — najcięższe tutaj
Połączenie przewodowe
USB-C z odtwarzaniem bezstratnym. Brak gniazda 3,5 mm. Ustawienia zablokowane przy kablu
Cena katalogowa w USA
549 USD; ceny katalogowej w UE nie zweryfikowano
Cena
od 2105 zł (DE); poprzednia generacja od 1620 zł

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.0

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania7.4

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.0

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość4.8

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • około 89,4% hałasu usuniętego w kategoriach odczuwanej głośności (SoundGuys)
  • Zmierzone 21 h 31 min pracy wobec deklarowanych 20 godzin
  • Układ H2 z płynnym przełączaniem między urządzeniami Apple
  • Jakość wykonania z aluminium niedościgniona w tym rankingu
  • Obsługa bezstratnego odtwarzania przez USB-C
  • Dźwięk przestrzenny ze śledzeniem ruchów głowy

Warto wiedzieć

  • 386 g — o 56 g więcej niż cokolwiek innego tutaj, o 136 g więcej niż Bose
  • Tylko AAC i SBC. Bez LDAC, bez aptX, bez LC3
  • Brak gniazda 3,5 mm
  • Ustawień nie da się zmieniać przy podłączonym kablu
  • Poprzednia generacja za 1620 zł zmierzyła 88% — 485 zł za 1,4 punktu
  • Nie opublikowano wartości tłumienia w dB, więc bezpośrednie porównanie jest niemożliwe
  • Nie udało się zweryfikować oficjalnej ceny katalogowej w UE
6.8 Akceptowalny Miejsce 08 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZmierzona skuteczność ANCCena
Sony WH-1000XM6Najwyższy wynik 9.3ANC 8.7/10 — beats 90% of over-ears (SoundGuys) 1 345 zł
Apple AirPods Max 2Ten produkt 6.8approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (SoundGuys) 2 105 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 8.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy lepiej kupić poprzednie AirPods Max?

Według pomiarów to lepsza wartość. Starszy model z USB-C kosztuje od około 1620 zł i zmierzono w nim około 88% redukcji hałasu wobec 89,4% w tej generacji. To 485 zł za różnicę 1,4 punktu procentowego plus układ H2. Jeśli nie potrzebujesz konkretnie funkcji nowszego układu, trudno argumentować przeciw tej oszczędności.

Czy brak LDAC ma znaczenie?

Mniejsze, niż sugeruje karta katalogowa. Kontrolowane pomiary ustawiają LDAC przy 909 kb/s wyżej niż aptX HD, a ten wyżej niż AAC, przy czym androidowa implementacja AAC wypada w tym zestawie najgorzej — ale własna implementacja AAC u Apple jest wyraźnie lepsza, a to są różnice na poziomie transmisji, przyćmione przez strojenie i dopasowanie słuchawek. Nie znaleźliśmy rzetelnego testu odsłuchowego w ciemno pokazującego, że LDAC da się powtarzalnie odróżnić na takich słuchawkach. Masa jest parametrem o wiele bardziej znaczącym.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu