4Miejsce 04 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Sennheiser Sennheiser Momentum 4 Wireless

Rekordzista baterii ze zmierzonymi 56 godzinami 21 minutami przy włączonym ANC — prawie dwukrotnie więcej niż Sony — dziś za 765 zł, bo nadchodzi następca. ANC jest słabym punktem i SoundGuys mówi to wprost.

Sennheiser Sennheiser Momentum 4 Wireless — zdjęcie produktu 8.4wynik BPR
dobry
  1. 764 złCena
  2. 56 h 21 min measured battery — ANC "decidedly behind the pack"Zmierzona skuteczność ANC
  3. 4 z 8w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów
  4. 8.4wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Schodzący flagowiec w cenie schodzącego flagowca, z jednym parametrem, do którego nic tutaj się nie zbliża.

SoundGuys zmierzyli 56 godzin 21 minut z włączonym ANC. Dla kontekstu: w tym samym teście zmierzyli Sony WH-1000XM5 na 31 godzin, a Bose QC45 na 25 godzin. To nie jest marginalna przewaga — to tydzień dojazdów na jednym ładowaniu albo lot długodystansowy w obie strony z ANC nigdy niewyłączanym.

Ceną jest ANC, a SoundGuys nie owija w bawełnę: „zdecydowanie w tyle za stawką". Zmierzyli mniej więcej 75–95% tłumienia przy wysokich częstotliwościach i około 75% przy niskich. Siedemdziesiąt pięć procent brzmi przyzwoicie, dopóki nie zestawisz tego ze średnią 83–84% u Px7 S3 czy oceną 8,7/10 u Sony. W samolocie różnicę usłyszysz.

Obsługa kodeków jest hojna — SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive — z USB-C oraz gniazdem 3,5 mm TRS. Masa to 293 g, Bluetooth 5.2.

Powodem ceny 765 zł jest premiera Momentum 5, a następca zasługuje na wzmiankę z powodu jednej cechy: ma baterię wymienialną przez użytkownika. SoundGuys zmierzyli u niego dodatkowe 3–5 dB tłumienia poniżej 1,1 kHz wobec tego modelu, ale w chwili publikacji nie ukończyli pełnych testów ANC ani baterii. Waży 291 g, ma Bluetooth 5.4 i kosztuje około 399,95 USD.

Kup te, jeśli priorytetem jest czas pracy, a ANC potrzebujesz głównie na dudnienie pociągu i samolotu, a nie do biura. Przy 765 zł wobec pierwotnej ceny katalogowej 449,95 USD wartość jest bezdyskusyjna — a wymienialna bateria następcy to lepszy zakup długoterminowy, jeśli Cię na niego stać.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Measured battery
56 h 21 min with ANC on (SoundGuys) - vs Sony XM5 31 h, Bose QC45 25 h
Measured ANC
approx. 75-95% attenuation at high frequencies, approx. 75% at low frequencies
SoundGuys verdict on ANC
"decidedly behind the pack"
Codecs
SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive
Bluetooth
5.2
Weight
293 g
Wired
USB-C and 3.5 mm TRS
Successor
Momentum 5 Wireless - 291 g, BT 5.4, user-replaceable battery, approx. $399.95
Price
from EUR 178.99 (DE), EUR 168.90 (EU)
Zmierzony czas pracy
56 h 21 min z włączonym ANC (SoundGuys) — wobec Sony XM5 31 h, Bose QC45 25 h
Zmierzone ANC
około 75–95% tłumienia przy wysokich częstotliwościach, około 75% przy niskich
Werdykt SoundGuys o ANC
„zdecydowanie w tyle za stawką"
Kodeki
SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive
Masa
293 g
Połączenie przewodowe
USB-C i 3,5 mm TRS
Następca
Momentum 5 Wireless — 291 g, BT 5.4, bateria wymienialna przez użytkownika, około 399,95 USD
Cena
od 764,99 zł (DE), 721 zł (UE)

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.6

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania8.0

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.4

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość9.6

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Zmierzone 56 h 21 min z włączonym ANC — prawie dwa razy tyle co Sony
  • 764,99 zł wobec pierwotnej ceny katalogowej 449,95 USD
  • SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive
  • Zarówno USB-C, jak i gniazdo 3,5 mm TRS
  • Strojenie Sennheisera z ugruntowaną opinią o wyważeniu

Warto wiedzieć

  • ANC „zdecydowanie w tyle za stawką" (SoundGuys) — około 75% przy niskich częstotliwościach
  • Zastąpione przez Momentum 5 z baterią wymienialną przez użytkownika
  • 293 g, cięższe niż Sony i Bose
  • Bluetooth 5.2, najstarszy tutaj
  • Rozmiaru przetworników nie potwierdza żadne źródło, które udało się zweryfikować
8.4 Dobry Miejsce 04 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZmierzona skuteczność ANCCena
Sony WH-1000XM6Najwyższy wynik 9.3ANC 8.7/10 — beats 90% of over-ears (SoundGuys) 1 345 zł
Sennheiser Momentum 4 WirelessTen produkt 8.456 h 21 min measured battery — ANC "decidedly behind the pack" 764 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 8.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy 56 godzin baterii naprawdę się przydaje?

To zmienia sposób korzystania ze słuchawek. Przy 30 godzinach ładujesz co tydzień i od czasu do czasu dajesz się zaskoczyć; przy 56 ładujesz mniej więcej raz na miesiąc i przestajesz o tym myśleć. Dla często latających oznacza to brak obaw o lot powrotny na jednym ładowaniu. Czy to przeważa nad słabszym ANC, zależy od tego, gdzie ich używasz — w samolocie różnicę słychać, w cichym pociągu nie.

Czy lepiej kupić Momentum 5?

Jeśli Cię na to stać, to prawdopodobnie tak. Ma baterię wymienialną przez użytkownika, co znaczy więcej niż jakakolwiek specyfikacja w urządzeniu, którego ogniwo litowe zdegraduje się w ciągu trzech do pięciu lat — i co i tak prawdopodobnie stanie się wymogiem prawnym od lutego 2027. SoundGuys zmierzyli dodatkowe 3–5 dB tłumienia poniżej 1,1 kHz, ale w chwili publikacji nie ukończyli pełnych testów.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu