3Miejsce 03 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów
Bowers & Wilkins Bowers & Wilkins Px7 S3
Mocna izolacja pasywna dzięki głębokim poduszkom, wymienne poduszki i wyściółka pałąka, aptX Lossless i obie opcje przewodowe — rozsądny wybór do biura za 1190 zł.
8.8wynik BPR
- 1 191 złCena
- ANC 8.4/10, average 83–84% noise reduction (SoundGuys)Zmierzona skuteczność ANC
- 3 z 8w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów
- 8.8wynik BPR 0–10
Recenzja
Czym jest ten produkt
Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.
SoundGuys nazwali je „nieoczekiwaną wagą ciężką ANC" i to właśnie one są wyborem do jedynego środowiska, z którym ANC sobie nie radzi.
Zmierzone wyniki to ANC 8,4/10 przy średniej redukcji odczuwanej głośności o 83–84% i izolacja 6,7/10. Tłumienie szczytowe wynosi 43,4 dB przy 15 400 Hz — ale szczyt izolacji pasywnej to 44,4 dB przy tej samej częstotliwości, co jest najjaśniejszą ilustracją w całym tym rankingu, dlaczego szczytowych decybeli nigdy nie należy przedstawiać jako „tego, ile daje ANC". Przy 15 kHz całą pracę wykonuje muszla.
To jest zarazem powód, dla którego polecamy je do biura. Mowa leży powyżej pasma, które ANC potrafi wyciszyć, więc hałas open space to problem izolacji pasywnej — głębokości poduszek, docisku i jakości uszczelnienia. Przy 300 g i głębokich poduszkach te słuchawki uszczelniają się lepiej niż konstrukcje z cienkimi poduszkami z tego zestawienia.
Kwestia naprawialności jest tu naprawdę nietypowa. Poduszki i wyściółka pałąka są wymienne, a to właśnie one padają w słuchawkach używanych codziennie przez pięć lat. Skoro rozporządzenie bateryjne (UE) 2023/1542 od lutego 2027 będzie wymagać baterii wymienialnych przez użytkownika w objętych kategoriach, spodziewaj się, że serwisowalność stanie się osią marketingu — B&W są tu wcześnie.
Kodeki są kompletne: SBC, AAC, aptX HD, aptX Adaptive i aptX Lossless. Zarówno 3,5 mm, jak i dźwięk przez USB-C. Dwa przetworniki biocelulozowe 40 mm na stronę. Bateria deklarowana na 30 godzin, przy czym 15 minut ładowania daje siedem godzin — niezależnego pomiaru nie ma.
Strojenie jest wyraźnie bardziej basowe niż u rywali, co jest kwestią gustu, a nie wadą, i nie ma klasy IP.
Ceny trzeba sprawdzać. LowBeats podaje cenę katalogową 1830 zł; własny niemiecki sklep B&W pokazywał 1280 zł, gdy sprawdzaliśmy; cena rynkowa to 1190 zł. Ten rozrzut jest nietypowo szeroki nawet jak na europejskie standardy.
Dane techniczne
Specyfikacja
Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.
- Measured peak ANC
- 43.4 dB at 15 400 Hz (passive peak 44.4 dB at the same frequency)
- ANC score
- 8.4/10; average 83-84% perceived loudness reduction
- Passive isolation
- 6.7/10
- Battery
- 30 h claimed; 15 min charge gives 7 h. No measured figure found
- Codecs
- SBC, AAC, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless
- Bluetooth
- 5.3, multipoint 2 urządzenia
- Weight / drivers
- 300 g / 2 x 40 mm biocellulose
- Wired
- 3.5 mm AND USB-C audio
- IP rating
- None
- Repairability
- Replaceable earpads and headband padding
- Price
- EUR 429 RRP (LowBeats); EUR 279 street
- Zmierzone szczytowe ANC
- 43,4 dB przy 15 400 Hz (szczyt pasywny 44,4 dB przy tej samej częstotliwości)
- Ocena ANC
- 8,4/10; średnia redukcja odczuwanej głośności 83–84%
- Izolacja pasywna
- 6,7/10
- Bateria
- 30 h deklarowane; 15 min ładowania daje 7 h. Nie znaleziono pomiaru
- Kodeki
- SBC, AAC, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless
- Masa / przetworniki
- 300 g / 2 x 40 mm biocelulozowe
- Połączenie przewodowe
- 3,5 mm ORAZ dźwięk przez USB-C
- Klasa IP
- Brak
- Naprawialność
- Wymienne poduszki i wyściółka pałąka
- Cena
- 1830 zł katalogowo (LowBeats); 1190 zł w sklepach
Oceny składowe
Skąd bierze się
ta ocena.
Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.
Co nam się podobało
- Najmocniejszy argument izolacji pasywnej tutaj — właściwy wybór do biura open space
- Wymienne poduszki i wyściółka pałąka
- aptX Lossless oraz aptX HD i aptX Adaptive
- Zarówno 3,5 mm, jak i dźwięk przez USB-C
- Zmierzona średnia redukcja odczuwanej głośności o 83–84%
- Dwa przetworniki biocelulozowe 40 mm na stronę
- 1190 zł w sklepach wobec 1830 zł katalogowo
Warto wiedzieć
- Szczytowa wartość ANC 43,4 dB to przy tej częstotliwości w zasadzie izolacja pasywna
- Brak zmierzonego czasu pracy z jakiejkolwiek redakcji
- Wyraźnie bardziej basowe strojenie niż u rywali
- 300 g, cięższe niż Sony i Bose
- Brak klasy IP
- Cena różni się drastycznie między sklepem B&W, ceną katalogową i rynkową
Porównanie
Jak wypada
na tle kategorii
Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów.
| Produkt | Wynik | Zmierzona skuteczność ANC | Cena |
|---|---|---|---|
| Sony WH-1000XM6Najwyższy wynik | 9.3 | ANC 8.7/10 — beats 90% of over-ears (SoundGuys) | 1 345 zł |
| Bowers & Wilkins Px7 S3Ten produkt | 8.8 | ANC 8.4/10, average 83–84% noise reduction (SoundGuys) | 1 191 zł |
| Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 | 8.3 | — | — |
FAQ
Najczęstsze pytania
Dlaczego to rekomendacja do biura, skoro ocena ANC jest niższa?
Bo hałasem w biurze jest mowa, a ANC mowy nie wycisza. Redukcja działa na stały dźwięk o niskiej częstotliwości; powyżej mniej więcej 1–2 kHz fala jest zbyt krótka, by system zdążył ją zarejestrować i skontrować, a krótkich, nieprzewidywalnych dźwięków takich jak głosy nie da się przewidzieć w ogóle. Wszystko powyżej tego zakresu załatwia uszczelnienie muszli. Głębokie poduszki i pewny docisk biją w tym konkretnym zastosowaniu lepszą ocenę ANC.
Jak bardzo liczą się wymienne poduszki?
To zwykle one zabijają słuchawki. Poduszki po dwóch, czterech latach codziennego użycia zbijają się, pękają i tracą uszczelnienie — a gdy uszczelnienie znika, znika też większość izolacji powyżej 1 kHz, czyli większość tego, za co zapłaciłeś. Słuchawki z wymiennymi poduszkami można przywrócić do formy za 130 zł zamiast wymieniać za 1280 zł.
Z tego samego rankingu
Inne produkty w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów.
Ten sam protokół, ten sam kluczowy parametr, ten sam zestaw źródeł.
-
Nr 019.3/ 10
Sony WH-1000XM6
Najlepiej mierzące się słuchawki w tym zestawieniu niemal w każdej osi: najwyższe tłumienie…
-
Nr 029.0/ 10
Bose QuietComfort Ultra Headphones (2nd Gen)
Najlżejszy flagowiec tutaj przy 250 g i wciąż wzorzec wygody, z bezstratnym dźwiękiem przez…
-
Nr 048.4/ 10
Sennheiser Momentum 4 Wireless
Rekordzista baterii ze zmierzonymi 56 godzinami 21 minutami przy włączonym ANC — prawie…
-
Nr 058.0/ 10
Anker Soundcore Space One
280 zł z LDAC, gniazdem 3,5 mm, deklarowanymi 40 godzinami pracy z ANC i trybem przepuszczania…