5Miejsce 05 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Anker Anker Soundcore Space One

280 zł z LDAC, gniazdem 3,5 mm, deklarowanymi 40 godzinami pracy z ANC i trybem przepuszczania dźwięku, który niemieckie laboratorium uznało za bardziej naturalny niż w modelach premium. Kompromisem jest samo ANC.

Anker Anker Soundcore Space One — zdjęcie produktu 8.0wynik BPR
dobry
  1. 282 złCena
  2. 40.4 dB peak — but HIFI.DE calls the ANC "quite weak"Zmierzona skuteczność ANC
  3. 5 z 8w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów
  4. 8.0wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Pozycja budżetowa i dobre studium przypadku, dlaczego pojedyncza liczba w decybelach nic nie mówi.

SoundGuys zmierzyli szczyt 40,4 dB przy 12 200 Hz, co brzmi imponująco — dopóki nie zauważysz, że szczyt izolacji pasywnej wynosi 42,4 dB przy 9 720 Hz. Ten szczyt to uszczelnienie, a nie układ. Wynik bije 38% przetestowanych słuchawek nausznych.

HIFI.DE, testując niezależnie, nazwało ANC „recht schwach" — dość słabym — zauważając, że ledwie tłumi biurową rozmowę. Oba ustalenia są poprawne i razem pokazują cały problem ze szczytowymi wartościami tłumienia.

To, co 280 zł naprawdę kupuje, jest imponujące gdzie indziej. Obsługa LDAC, której brakuje kilku słuchawkom za 1280 zł z tego zestawienia. Kabel 3,5 mm w zestawie. Deklarowane 55 godzin bez ANC i 40 z nim, po 120-minutowym ładowaniu. Bluetooth 5.3 z multipointem na dwa urządzenia. Przetworniki 40 mm.

A tryb przepuszczania dźwięku jest zaskoczeniem. HIFI.DE opisało go jako „sehr naturgetreu" — bardzo wierny naturze — a to cecha kojarzona zwykle z produktami flagowymi. Ogółem ocenili słuchawki na 8,1/10, chwaląc obok tego baterię i aplikację.

Jakość dźwięku to miejsce, w którym widać cenę: SoundGuys ocenili ją na 3,8/5, w dolnej jednej trzeciej słuchawek nausznych, przy strojeniu w kształcie litery U.

Kup je do pociągu, samolotu albo na siłownię. Nie kupuj ich z myślą o pracy w głośnym biurze — ale pamiętaj, że nic tutaj naprawdę tego nie załatwia, a te kosztują jedną piątą alternatyw, które radzą sobie z tym tylko trochę lepiej.

Źródła nie zgadzają się co do masy: SoundGuys podaje 263 g, HIFI.DE 256 g. Brak klasy IP.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Measured peak ANC
40.4 dB at 12 200 Hz (passive peak 42.4 dB at 9 720 Hz)
ANC ranking
Beats 38% of over-ears tested (SoundGuys)
HIFI.DE verdict on ANC
"recht schwach" - quite weak
Battery claimed
55 h ANC off / 40 h ANC on; 120 min charge
Codecs
SBC, AAC, LDAC. No aptX, no LC3
Bluetooth
5.3, multipoint 2 urządzenia
Weight / driver
263 g (SoundGuys) or 256 g (HIFI.DE) / 40 mm
Wired
3.5 mm jack included
IP rating
None
Audio quality
3.8/5, bottom third of over-ears
Impedance / sensitivity
16 ohm, 93 dB/mW
Price
EUR 99 RRP; from EUR 66.13 street
Zmierzone szczytowe ANC
40,4 dB przy 12 200 Hz (szczyt pasywny 42,4 dB przy 9 720 Hz)
Pozycja ANC
Lepiej niż 38% przetestowanych słuchawek nausznych (SoundGuys)
Werdykt HIFI.DE o ANC
„recht schwach" — dość słabe
Deklarowana bateria
55 h z ANC wyłączonym / 40 h z włączonym; ładowanie 120 min
Kodeki
SBC, AAC, LDAC. Bez aptX, bez LC3
Masa / przetwornik
263 g (SoundGuys) lub 256 g (HIFI.DE) / 40 mm
Połączenie przewodowe
kabel 3,5 mm w zestawie
Klasa IP
Brak
Jakość dźwięku
3,8/5, dolna jedna trzecia słuchawek nausznych
Impedancja / czułość
16 omów, 93 dB/mW
Cena
423 zł katalogowo; od 282 zł w sklepach

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja6.6

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania7.4

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.2

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość9.9

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • 282 zł w sklepach — jedna piąta cen flagowców z tego zestawienia
  • Obsługa LDAC, której brakuje kilku rywalom za 1280 zł
  • Kabel 3,5 mm w zestawie
  • Deklarowane 55 h bez ANC / 40 h z nim, po 120-minutowym ładowaniu
  • Tryb przepuszczania dźwięku opisany przez HIFI.DE jako „bardzo wierny naturze"
  • HIFI.DE 8,1/10 ogółem

Warto wiedzieć

  • HIFI.DE nazywa ANC „dość słabym" — ledwie tłumi biurową rozmowę
  • Szczyt 40,4 dB wypada przy 12 kHz, gdzie dominuje izolacja pasywna
  • Dźwięk 3,8/5, dolna jedna trzecia słuchawek nausznych u SoundGuys
  • Brak klasy IP
  • Źródła nie zgadzają się co do masy (256 g kontra 263 g)
  • Brak zmierzonego czasu pracy
8.0 Dobry Miejsce 05 z 8 · Najlepsze słuchawki z redukcją szumów

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze słuchawki z redukcją szumów.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZmierzona skuteczność ANCCena
Sony WH-1000XM6Najwyższy wynik 9.3ANC 8.7/10 — beats 90% of over-ears (SoundGuys) 1 345 zł
Anker Soundcore Space OneTen produkt 8.040.4 dB peak — but HIFI.DE calls the ANC "quite weak" 282 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 8.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Ich szczytowe dB bije B&W. Czy są równie dobre?

Nie, i właśnie dlatego nie budujemy rankingu na szczytowych decybelach. Ich szczyt 40,4 dB wypada przy 12 200 Hz, gdzie redukcję wykonuje uszczelnienie muszli, a nie układ — ich własna izolacja pasywna ma szczyt 42,4 dB. HIFI.DE przetestowało je i nazwało ANC dość słabym. Czytaj ocenę ANC i częstotliwość, przy której wypada szczyt, nigdy sam szczyt.

Czy 280 zł wystarczy na przyzwoite ANC?

Na stały hałas o niskiej częstotliwości — pociąg, samolot, autobus — tak, wystarczająco. Na biuro pełne rozmów nie. Warto jednak jasno powiedzieć, że żadne słuchawki z tego rankingu nie rozwiązują problemu biura, bo ANC fizycznie nie potrafi wyciszyć mowy. Modele premium po prostu lepiej uszczelniają pasywnie. Za jedną piątą ceny to rozsądny kompromis.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu