8Plaats 08 van 8 · Beste noise-cancelling koptelefoons

Apple Apple AirPods Max 2

De duurste en veruit zwaarste hier met 386 g, met ondersteuning voor alleen AAC en SBC. De vorige generatie staat op 379 € en is aantoonbaar de betere koop.

Apple Apple AirPods Max 2 — productfoto 6.8BPR-score
acceptabel
  1. € 493Prijs
  2. approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (SoundGuys)Gemeten ANC-prestatie
  3. 8 van 8in Beste noise-cancelling koptelefoons
  4. 6.8BPR-score 0–10

Review

Wat dit product is

Geschreven na de analyse, uit dezelfde bronnen waarop de score berust: de documentatie van de fabrikant, beschikbaar onderzoek en geverifieerde gebruikersreviews.

Uitstekende bouwkwaliteit en uitstekend ANC, gekoppeld aan twee specificaties die bij 493 € moeilijk te verdedigen zijn.

SoundGuys mat dat ruwweg 89,4% van het geluid wordt weggenomen naar ervaren luidheid — tegenover ongeveer 88% bij de eerste generatie — maar publiceerde voor dit model geen dB-cijfer, zodat het niet rechtstreeks met de rest van dit overzicht te vergelijken is. De batterij werd gemeten op 21 uur 31 minuten tegenover Apples opgave van 20 uur, getest bij 75 dB SPL met ANC aan. Verschenen op 27 mei 2026 met de H2-chip.

Het gewicht is het eerste probleem. Met 386 g is hij 56 g zwaarder dan wat dan ook hier en 136 g zwaarder dan de Bose. Op een vlucht van twee uur is dat merkbaar; op een vlucht van tien uur is het doorslaggevend. De aluminium oorschelpen zien er uitzonderlijk uit en voelen zo ook, en ze wegen wat aluminium nu eenmaal weegt.

Het tweede is de codecondersteuning: alleen AAC en SBC. Geen LDAC, geen aptX, geen LC3. Apples AAC-implementatie is beter dan die van Android, en de meetbare verschillen tussen codecs zijn sowieso bescheiden — maar een koptelefoon van 493 € die minder codecs biedt dan een Anker van 66 €, is een vreemde positie. USB-C ondersteunt verliesvrij afspelen, al zijn de instellingen niet aan te passen terwijl de kabel erin zit, en een 3,5mm-aansluiting ontbreekt.

Het sterkste argument ertegen is Apples eigen catalogus. De vorige AirPods Max met USB-C is er vanaf 379 € en mat ongeveer 88% geluidsreductie tegenover de 89,4% van dit model. Dat is 114 € voor 1,4 procentpunt.

Koop hem als u diep in het Apple-ecosysteem zit en de bouwkwaliteit waardeert. Automatisch wisselen tussen Apple-apparaten, ruimtelijke audio met hoofdvolging en de afwerking zijn werkelijk goed. Koop iets anders als gewicht, codecs of geld voor u tellen.

Een officiële EU-adviesprijs konden we niet verifiëren; alleen de Amerikaanse adviesprijs van 549 USD en Duitse straatprijzen.

Technische gegevens

Specificatie

Waarden uit de documentatie van de fabrikant, getoetst aan beschikbare externe bronnen. Wat wij niet konden bevestigen, is gemarkeerd als opgave van de fabrikant.

Measured ANC
approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (no dB figure published)
Previous generation
approx. 88% - the difference is 1.4 percentage points
Battery claimed / measured
20 h / 21 h 31 min at 75 dB SPL with ANC on
Codecs
alleen AAC en SBC
Bluetooth
5.3
Chip
H2
Released
27 May 2026
Weight
386 g - heaviest here
Wired
USB-C with lossless playback. No 3.5 mm socket. Settings locked while wired
US MSRP
$549; EU RRP not verified
Price
from EUR 492.99 (DE); previous generation from EUR 379
Gemeten ANC
ongeveer 89,4% van het geluid weggenomen naar ervaren luidheid (geen dB-cijfer gepubliceerd)
Vorige generatie
ongeveer 88% — het verschil is 1,4 procentpunt
Batterij opgegeven / gemeten
20 u / 21 u 31 min bij 75 dB SPL met ANC aan
Verschenen
27 mei 2026
Gewicht
386 g — zwaarste hier
Bekabeld
USB-C met verliesvrij afspelen. Geen 3,5mm-aansluiting. Instellingen vergrendeld met kabel
Adviesprijs VS
549 USD; EU-adviesprijs niet geverifieerd
Prijs
vanaf 492,99 € (DE); vorige generatie vanaf 379 €

Deelscores

Waar de score
vandaan komt.

Vier onderdelen met gelijk gewicht, elk op een schaal van 0–10 en elk gebaseerd op een genoemde bron. De totaalscore is hun gemiddelde — de volledige procedure staat in de methodiek.

  1. Samenstelling en specificatie7.0

    Opgegeven samenstelling en specificatie: werkzame stoffen en hun concentraties, energieklassen, normen, technische parameters — en wat de fabrikant onvermeld laat.

  2. Bewijs en onderzoek7.4

    Toetsing van de claims van de fabrikant aan externe bronnen: laboratoriumrapporten, brancheonderzoek, veiligheidsinformatiebladen, certificaten en besluiten van toezichthouders.

  3. Ervaringen van gebruikers8.0

    Analyse van geverifieerde beoordelingen die na langdurig gebruik zijn geschreven, samen met terugkerende storingsmeldingen voor het model of de serie.

  4. Kosten en waarde4.8

    De prijs afgezet tegen wat het product daadwerkelijk levert, plus de kosten die later volgen — verbruiksartikelen, energie, onderhoud, abonnementen — over de levensduur die voor de categorie gebruikelijk is.

Totaalscore = gemiddelde van vier deelscoresSignificantiedrempel: ±0,15 pt

Wat ons beviel

  • ongeveer 89,4% van het geluid weggenomen naar ervaren luidheid (SoundGuys)
  • Gemeten 21 u 31 min batterijduur tegenover een opgegeven 20 uur
  • H2-chip met naadloos wisselen tussen Apple-apparaten
  • Aluminium bouwkwaliteit, ongeëvenaard in dit overzicht
  • Ondersteuning voor verliesvrij afspelen via USB-C
  • Ruimtelijke audio met hoofdvolging

Goed om te weten

  • 386 g — 56 g zwaarder dan wat dan ook hier, 136 g zwaarder dan de Bose
  • Alleen AAC en SBC. Geen LDAC, geen aptX, geen LC3
  • Geen 3,5mm-aansluiting
  • Instellingen zijn niet aan te passen terwijl de kabel erin zit
  • De vorige generatie voor 379 € mat 88% — 114 € voor 1,4 punt
  • Geen dempingscijfer in dB gepubliceerd, dus rechtstreeks vergelijken kan niet
  • Geen officiële EU-adviesprijs te verifiëren
6.8 Acceptabel Plaats 08 van 8 · Beste noise-cancelling koptelefoons

Vergelijking

Hoe het presteert
binnen de categorie

Alle waarden komen uit dezelfde analyse en zijn alleen vergelijkbaar binnen de categorie Beste noise-cancelling koptelefoons.

Vergelijking met de koplopers van de categorie
ProductScoreGemeten ANC-prestatiePrijs
Sony WH-1000XM6Hoogste score 9.3ANC 8.7/10 — beats 90% of over-ears (SoundGuys) € 315
Apple AirPods Max 2Dit product 6.8approx. 89.4% of noise removed by perceived loudness (SoundGuys) € 493
Gemiddelde van de categorie8 geanalyseerde producten 8.3——

FAQ

Veelgestelde vragen

Kan ik beter de vorige AirPods Max kopen?

Op de metingen is dat het betere aanbod. Het oudere USB-C-model is er vanaf ongeveer 379 € en mat ongeveer 88% geluidsreductie tegenover de 89,4% van deze generatie. Dat is 114 € voor een verschil van 1,4 procentpunt plus de H2-chip. Hebt u de functies van de nieuwere chip niet uitdrukkelijk nodig, dan valt er weinig tegen die besparing in te brengen.

Maakt het ontbreken van LDAC uit?

Minder dan het specificatieblad suggereert. Gecontroleerde metingen zetten LDAC op 909 kbit/s boven aptX HD en dat weer boven AAC, en Androids AAC-implementatie meet het slechtst van de reeks — maar Apples eigen AAC-implementatie is aanzienlijk beter, en dit zijn verschillen op transportniveau die door de afstemming en de pasvorm van de koptelefoon worden overvleugeld. We vonden geen degelijke blinde luistertest die aantoont dat LDAC op koptelefoons als deze betrouwbaar te onderscheiden is. Het gewicht is een veel ingrijpender specificatie.

Uitgangspunten

De fabrikant beweert.
Wij controleren wat het bewijs zegt.

Elke ranglijst volgt hetzelfde protocol: analyse van samenstelling en specificatie, toetsing van claims aan beschikbaar onderzoek, doorlichting van geverifieerde gebruikersreviews en beoordeling van de prijs tegenover wat het product werkelijk levert.

Geen gesponsorde inhoud · geen betaalde plaatsingen