6Miejsce 06 z 10 · Systemy mesh Wi-Fi 7

TP-Link Deco BE25

Zwycięzca PC-WELT w kategorii cena–jakość wśród systemów mesh: dwupasmowy BE3600 z MLO i dwoma portami 2,5 Gb/s na jednostkę za około 200 euro za parę.

TP-Link Deco BE25 — zdjęcie produktu 7.5wynik BPR
przyzwoity
  1. 852 złCena
  2. 6 GHz: no (dual-band, 160 MHz) · 2 × 2.5G per unit — published by TP-LinkPasmo 6 GHz i szybkość portów przewodowych według producenta
  3. 6 z 10w kategorii Systemy mesh Wi-Fi 7
  4. 7.5wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Deco BE25 to rozsądny wybór do mieszkań i mniejszych domów z łączem do około gigabita. TP-Link podaje 2882 Mb/s w paśmie 5 GHz i 688 Mb/s w 2,4 GHz, sprzedawane jako BE3600, z kanałami 160 MHz, czterema strumieniami, MLO i 4K-QAM. Każda jednostka ma dwa porty 2,5 Gb/s z automatycznym wykrywaniem, a łącze przewodowe i bezprzewodowe między jednostkami można łączyć. TP-Link deklaruje obsługę ponad 150 urządzeń.

PC-WELT w przeglądzie zaktualizowanym 15 maja 2026 r. uznał go za zwycięzcę w kategorii cena–jakość wśród systemów mesh, odnotowując znakomite prędkości transmisji w optymalnych warunkach i wskazując, że brak pasma 6 GHz trzyma go z dala od najwyższych prędkości Wi-Fi 7. Szczegółowych wartości przepustowości dla tego modelu nie widzieliśmy.

Czego brakuje: procesora, pamięci RAM, poboru mocy, zasięgu w metrach kwadratowych i okresu aktualizacji. Strona nie deklaruje Wi-Fi CERTIFIED 7. Zaawansowana kontrola rodzicielska znajduje się w płatnym planie HomeShield, a systemy Deco konfiguruje się przez aplikację z kontem TP-Link. Przy dwóch portach na jednostkę przewodowe łącze między jednostkami zajmuje wolny port jednostki głównej.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Pack size priced
2 units
Bands
2.4 GHz, 5 GHz (dual-band)
6 GHz band
no
Class
BE3600
5 GHz link rate
2882 Mbps
2.4 GHz link rate
688 Mbps
Channel width
up to 160 MHz
Streams
4
Ethernet ports per unit
2 × 2.5G WAN/LAN auto-sensing
Devices claimed
over 150
Dimensions
150 × 150 × 62 mm
Operating temperature
0–40 °C
Wyceniony zestaw
2 jednostki
Pasma
2,4 GHz, 5 GHz (dwa pasma)
Pasmo 6 GHz
nie
Klasa
BE3600
Prędkość łącza 5 GHz
2882 Mb/s
Prędkość łącza 2,4 GHz
688 Mb/s
Szerokość kanału
do 160 MHz
Strumienie
4
Porty Ethernet na jednostkę
2 × 2,5G WAN/LAN z automatycznym wykrywaniem
Deklarowana liczba urządzeń
ponad 150
Wymiary
150 × 150 × 62 mm
Temperatura pracy
0–40 °C

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja6.6

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania7.5

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników7.3

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość8.6

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • PC-WELT: zwycięzca w kategorii cena–jakość wśród systemów mesh
  • Dwa porty 2,5 Gb/s z automatycznym wykrywaniem na jednostkę
  • MLO zadeklarowane na stronie produktu
  • Około 100 euro za jednostkę w dwupaku
  • Płaska obudowa 150 × 150 × 62 mm

Warto wiedzieć

  • Brak pasma 6 GHz i kanałów 320 MHz
  • Tylko dwa porty Ethernet na jednostkę, bez USB
  • Nie podano procesora, pamięci RAM ani poboru mocy
  • Zaawansowana kontrola rodzicielska HomeShield wymaga płatnego planu
7.5 Przyzwoity Miejsce 06 z 10 · Systemy mesh Wi-Fi 7

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Systemy mesh Wi-Fi 7.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikPasmo 6 GHz i szybkość portów przewodowych według producentaCena
ZenWiFi BT10Najwyższy wynik 7.96 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 2 × 10G + 1 × 1G per unit — published by ASUS 2 657 zł
Deco BE25Ten produkt 7.56 GHz: no (dual-band, 160 MHz) · 2 × 2.5G per unit — published by TP-Link 852 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 7.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Co daje MLO w systemie dwupasmowym, takim jak BE25?

Multi-Link Operation pozwala urządzeniu Wi-Fi 7 korzystać jednocześnie z pasm 2,4 GHz i 5 GHz. Bez pasma 6 GHz zysk jest mniejszy niż w systemie trzypasmowym, bo łącze 2,4 GHz dodaje tu najwyżej 688 Mb/s prędkości łącza.

Czy jest zestaw trzech sztuk?

Tak. TP-Link sprzedaje BE25 pojedynczo oraz w zestawach po dwie i trzy sztuki. Wyceniliśmy dwupak, aby wszystkie dziesięć systemów porównać przy tej samej wielkości zestawu.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu