4Plaats 04 van 10 · Wifi 7-meshsystemen
ASUS ZenWiFi BT8
Tri-band BE14000 met een snellere 5GHz-radio dan de Deco BE65, maar slechts twee poorten van 2,5 Gbit/s per unit. Onafhankelijk gereviewd, met genoteerde firmware- en MLO-bugs.
7.6BPR-score
- € 459Prijs
- 6 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 2 × 2.5G + 2 × 1G per unit — published by ASUS6GHz-band en snelheid van de bedrade poorten volgens de fabrikant
- 4 van 10in Wifi 7-meshsystemen
- 7.6BPR-score 0–10
Review
Wat dit product is
Geschreven na de analyse, uit dezelfde bronnen waarop de score berust: de documentatie van de fabrikant, beschikbaar onderzoek en geverifieerde gebruikersreviews.
De ZenWiFi BT8 past bij kopers die de firmware van ASUS en een 6GHz-band willen, maar geen ethernet van 10 Gbit/s nodig hebben. ASUS publiceert linksnelheden tot 8643 Mbit/s op 6 GHz, 4323 Mbit/s op 5 GHz en 688 Mbit/s op 2,4 GHz, met kanaalbreedtes tot 320 MHz. Elke unit heeft één 2,5G WAN-poort, één 2,5G LAN-poort, twee 1G LAN-poorten en USB 3.0, met 1 GB RAM en 128 MB flash.
Dong Knows Tech gaf hem 8,3 van de 10 in een review die voor het eerst verscheen in december 2024 en in juli 2026 is bijgewerkt. Die meldt draadloze snelheden die vaak boven 2 Gbit/s uitkomen en een bedrade backhaul die tegen de limiet van de 2,5Gbit/s-poort aan zit, bij stil en koel draaien. De kritiekpunten zijn firmwarebugs, een grillige MLO-implementatie en schrijfsnelheden naar netwerkopslag via USB van rond 20 MB/s.
Wat ontbreekt: de processor wordt op de specificatiepagina niet genoemd, en er is geen waarde voor het stroomverbruik en geen updatetermijn. Als één poort van 2,5 Gbit/s voor het modem wordt gebruikt en de andere voor een bedrade backhaul, zijn de resterende poorten alleen gigabit.
Technische gegevens
Specificatie
Waarden uit de documentatie van de fabrikant, getoetst aan beschikbare externe bronnen. Wat wij niet konden bevestigen, is gemarkeerd als opgave van de fabrikant.
- Pack size priced
- 2 units
- Bands
- 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz (tri-band)
- Class
- BE14000
- 6 GHz link rate
- up to 8643 Mbps
- 5 GHz link rate
- up to 4323 Mbps
- 2.4 GHz link rate
- up to 688 Mbps
- Channel width
- 20/40/80/160/320 MHz
- Ethernet ports per unit
- 1 × 2.5G WAN, 1 × 2.5G LAN, 2 × 1G LAN
- USB
- 1 × USB 3.0
- Memory
- 1 GB RAM, 128 MB flash
- Dimensions
- 159 × 72 × 186 mm
- Power supply
- 12 V, max. 3 A
- Geprijsde setgrootte
- 2 units
- Banden
- 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz (tri-band)
- Klasse
- BE14000
- Linksnelheid 6 GHz
- tot 8643 Mbit/s
- Linksnelheid 5 GHz
- tot 4323 Mbit/s
- Linksnelheid 2,4 GHz
- tot 688 Mbit/s
- Kanaalbreedte
- 20/40/80/160/320 MHz
- Ethernetpoorten per unit
- 1 × 2,5G WAN, 1 × 2,5G LAN, 2 × 1G LAN
- Geheugen
- 1 GB RAM, 128 MB flash
- Afmetingen
- 159 × 72 × 186 mm
- Voeding
- 12 V, max. 3 A
Deelscores
Waar de score
vandaan komt.
Vier onderdelen met gelijk gewicht, elk op een schaal van 0–10 en elk gebaseerd op een genoemde bron. De totaalscore is hun gemiddelde — de volledige procedure staat in de methodiek.
Wat ons beviel
- 6GHz-radio met kanalen van 320 MHz: linksnelheid tot 8643 Mbit/s
- 5GHz-radio tot 4323 Mbit/s
- Dong Knows Tech: 8,3/10, draadloze snelheden vaak boven 2 Gbit/s
- Draait volgens dezelfde review stil en koel
- USB 3.0 en vier ethernetpoorten per unit
Goed om te weten
- Slechts twee van de vier poorten zijn 2,5 Gbit/s; de andere twee zijn 1 Gbit/s
- Firmwarebugs en grillige MLO gemeld door Dong Knows Tech
- Processor en stroomverbruik niet gepubliceerd
- Ongeveer 50 euro duurder dan het 2-pack van de Deco BE65
Vergelijking
Hoe het presteert
binnen de categorie
Alle waarden komen uit dezelfde analyse en zijn alleen vergelijkbaar binnen de categorie Wifi 7-meshsystemen.
| Product | Score | 6GHz-band en snelheid van de bedrade poorten volgens de fabrikant | Prijs |
|---|---|---|---|
| ZenWiFi BT10Hoogste score | 7.9 | 6 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 2 × 10G + 1 × 1G per unit — published by ASUS | € 622 |
| ZenWiFi BT8Dit product | 7.6 | 6 GHz: yes (tri-band, 320 MHz) · 2 × 2.5G + 2 × 1G per unit — published by ASUS | € 459 |
| Gemiddelde van de categorie10 geanalyseerde producten | 7.3 | — | — |
FAQ
Veelgestelde vragen
Waarin verschilt de BT8 van de BT10?
Beide zijn tri-band met kanalen van 320 MHz en dezelfde behuizing van 159 × 72 × 186 mm. De BT10 heeft twee poorten van 10 Gbit/s, 2 GB RAM en hogere linksnelheden (BE18000); de BT8 heeft twee poorten van 2,5 Gbit/s, 1 GB RAM en wordt verkocht als BE14000.
Is MLO betrouwbaar op de BT8?
Dong Knows Tech beschrijft de MLO-implementatie als grillig en noemt firmwarebugs. ASUS vermeldt MLO niet in de specificatielijst die we hebben geopend, dus we kunnen er geen uitspraak van de fabrikant over aanhalen.
Uit dezelfde ranglijst
Andere producten in Wifi 7-meshsystemen.
Hetzelfde protocol, dezelfde sleutelparameter, dezelfde bronnen.
-
Nr. 017.9/ 10
ZenWiFi BT10
Tri-bandsysteem van klasse BE18000 met twee poorten van 10 Gbit/s op elke unit en een volledig…
-
Nr. 027.7/ 10
Deco BE85
Het best uitgeruste systeem hier: BE19000, twaalf streams, twee poorten van 10 Gbit/s…
-
Nr. 037.7/ 10
Deco BE65
Tri-band BE9300 met kanalen van 320 MHz en vier poorten van 2,5 Gbit/s op elke unit voor…
-
Nr. 057.6/ 10
ZenWiFi BD4
Dual-band instapsysteem met twee poorten van 2,5 Gbit/s per unit, een gepubliceerde processor…