8Miejsce 08 z 10 · Domowe ładowarki EV 11 kW
Alfen Eve Single S-line (904460587)
Licznik MID, zintegrowany czujnik DC i sterowanie §14a przez styk, EMS lub OCPP za 889 € – ale wersja S-line dostała w 2022 r. od ADAC ocenę 5,0 za wady bezpieczeństwa.
6.5wynik BPR
- 3 796 złCena
- Integrated DC fault-current sensor; a Type A RCD suffices; MID meter included — The Mobility HouseZintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta
- 8 z 10w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW
- 6.5wynik BPR 0–10
Recenzja
Czym jest ten produkt
Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.
Eve Single S-line jest dla kupujących, którzy chcą licznika MID i sterowania przez operatora sieci w umiarkowanej cenie. The Mobility House wycenia go na 889 € i podaje 11 kW oraz 16 A z konfiguracją, przewód typu 2 o długości 5 m, zintegrowany czujnik prądu upływu DC, dzięki któremu potrzebny jest „tylko niedrogi RCD typu A”, licznik MID, LAN, Wi-Fi i SIM, OCPP i Modbus TCP, RFID, sterowanie według §14a EnWG przez styk bezpotencjałowy, EMS lub OCPP, IP55, 373 × 242 × 173 mm i 4 kg, z dwuletnią gwarancją typu carry-in.
Wyniki testów są niejednoznaczne. Na stronie ADAC poświęconej wallboxom producentów samochodów (listopad 2023) Alfen Eve Single S-line figuruje wśród modeli z 2022 r. ocenionych na 5,0 za wady bezpieczeństwa. W grudniu 2025 r. biznesowy Alfen Eve Single Pro-line DE uzyskał 1,9 w teście ADAC wallboxów do aut służbowych. Nie udało nam się ustalić, czy sprzedawany dziś S-line różni się od tego, który oblał test ADAC.
Czego brakuje: nie podano wartości czujnika DC w mA, poboru w czuwaniu, klasy IK ani temperatury, a własna strona produktu Alfen się nie załadowała. Przed zakupem zapytaj sprzedawcę o wynik ADAC z 2022 r.
Dane techniczne
Specyfikacja
Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.
- Power
- 11 kW, 16 A configurable
- Connector
- Type 2, 5 m tethered cable
- Residual-current detection
- Integrated DC sensor; upstream RCD Type A
- Energy meter
- MID
- Interfaces
- LAN, Wi-Fi, SIM, RFID
- Protocols
- OCPP, Modbus TCP
- §14a EnWG
- Przez styk bezpotencjałowy, EMS lub OCPP
- Protection rating
- IP55
- Dimensions
- 373 × 242 × 173 mm
- Weight
- 4 kg
- Warranty
- 2 years carry-in
- Moc
- 11 kW, 16 A z konfiguracją
- Złącze
- Typ 2, przewód 5 m na stałe
- Detekcja prądu różnicowego
- Zintegrowany czujnik DC; przed ładowarką RCD typu A
- Licznik energii
- MID
- Interfejsy
- LAN, Wi-Fi, SIM, RFID
- Protokoły
- OCPP, Modbus TCP
- Stopień ochrony
- IP55
- Wymiary
- 373 × 242 × 173 mm
- Masa
- 4 kg
- Gwarancja
- 2 lata carry-in
Oceny składowe
Skąd bierze się
ta ocena.
Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.
Co nam się podobało
- Licznik MID w zestawie
- Zintegrowany czujnik DC: wystarczy RCD typu A
- Sterowanie §14a przez styk, EMS lub OCPP
- LAN, Wi-Fi, SIM, OCPP, Modbus TCP
- Eve Single Pro-line DE z oceną ADAC 1,9 (2025)
Warto wiedzieć
- S-line z oceną ADAC 5,0 za wady bezpieczeństwa (2022)
- Próg czujnika DC w mA nie podany
- Najkrótszy przewód w zestawieniu: 5 m
- Tylko dwuletnia gwarancja carry-in
Porównanie
Jak wypada
na tle kategorii
Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.
| Produkt | Wynik | Zintegrowana detekcja DC 6 mA i licznik MID według danych producenta | Cena |
|---|---|---|---|
| KeContact P40 (131.736)Najwyższy wynik | 7.6 | Integrated RCCB Type A plus 6 mA DC detection (RDC-DD); meter not calibrated, MID only in dearer variants — published by KEBA | 4 095 zł |
| Eve Single S-line (904460587)Ten produkt | 6.5 | Integrated DC fault-current sensor; a Type A RCD suffices; MID meter included — The Mobility House | 3 796 zł |
| Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 | 6.7 | — | — |
FAQ
Najczęstsze pytania
Dlaczego ADAC ocenił Alfen Eve Single S-line na 5,0?
Strona ADAC wymienia S-line wśród modeli z 2022 r. ocenionych na 5,0 za wady bezpieczeństwa. Nie mogliśmy sprawdzić, czy obecne egzemplarze zostały zmienione.
Czy Alfen Eve Single S-line wymaga RCD typu B?
The Mobility House podaje, że dzięki zintegrowanemu czujnikowi DC potrzebny jest tylko niedrogi RCD typu A.
Z tego samego rankingu
Inne produkty w kategorii Domowe ładowarki EV 11 kW.
Ten sam protokół, ten sam kluczowy parametr, ten sam zestaw źródeł.
-
Nr 017.6/ 10
KeContact P40 (131.736)
Wallbox z najmocniejszymi dowodami w tym zestawieniu: ADAC ocenił P40 na 1,6 i w grudniu 2025…
-
Nr 027.5/ 10
eMH1 1W1101
Celowo prosty wallbox produkowany w Niemczech, którego karta katalogowa wymienia zarówno…
-
Nr 036.9/ 10
Charger PRO 11 kW (CH-PRO-CABLE-011)
Najpełniej udokumentowane urządzenie w zestawieniu i jedyne, którego producent publikuje pobór…
-
Nr 046.8/ 10
Charger Connect 2 (11 kW)
Wallbox grupy Volkswagen, sprzedawany jako Elli Charger Connect 2 oraz VW ID. i Cupra Charger…