8Miejsce 08 z 10 · Ekspresy automatyczne do kawy

Miele CM 5310 Silence

Kompaktowy Miele z wyjmowanym zaparzaczem i opublikowanym poborem 0,3 W w trybie czuwania; jego ocena „gut” (2,1) od Stiftung Warentest pochodzi z 2020 roku, gdy miał najcichszy młynek w teście.

Miele CM 5310 Silence — zdjęcie produktu 7.0wynik BPR
przyzwoity
  1. 3 412 złCena
  2. Removable brew unit; conical grinder, material and number of steps not stated — published by MieleWyjmowany zaparzacz i typ młynka według danych producenta
  3. 8 z 10w kategorii Ekspresy automatyczne do kawy
  4. 7.0wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

CM 5310 Silence pasuje do małych gospodarstw domowych, którym zależy na niskim hałasie i ekspresie, który da się otworzyć. Miele wycenia go na 799 euro i podaje stożkowy młynek, wyjmowany zaparzacz, zbiornik 1,3 litra, pojemnik na ziarna 200 g, 241 x 360 x 460 mm, 1,45 kW i 0,3 W w trybie czuwania. Funkcja „OneTouch for Two” przygotowuje dwa napoje mleczne naraz; programy to ristretto, espresso, kawa, cappuccino, latte macchiato, caffè latte i gorące mleko.

testberichte.de wymienia ocenę „gut” (2,1) Stiftung Warentest z listopada 2020 roku, z komentarzami o najlepszym odkamienianiu i najcichszym młynku w tamtym teście, Konsument z wynikiem 68 % (drugie miejsce na osiem) w styczniu 2021 roku oraz CHIP z oceną 2,1 w kwietniu 2023 roku, gdzie smak dostał 1,2, a wyposażenie tylko 2,8–2,9. To solidne wyniki, ale główny z nich ma prawie sześć lat i był mierzony na tle ekspresów z 2020 roku.

376 recenzji z Amazona zebranych tam daje średnio 3,9 gwiazdki, z czego 51 % to oceny pięciogwiazdkowe; sklep Miele pokazuje 5 gwiazdek z zaledwie 3 opinii. Wymieniane słabości to mały zbiornik na wodę, powolne płukanie systemu mlecznego i niewiele zapisywanych przepisów. Mimo nazwy „Silence” Miele nie podaje na stronie produktu wartości w decybelach, nie podaje tam też materiału żaren ani ciśnienia pompy.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Brew unit
Removable
Grinder
Conical; material not stated
Pump rating
Not on product page
Water tank
1.3 l
Bean container
200 g
Milk system
Automatic, OneTouch for Two
Dimensions (W x H x D)
241 x 360 x 460 mm
Power
1.45 kW
Standby
0.3 W
Noise
Not published
Zaparzacz
Wyjmowany
Młynek
Stożkowy; materiał nie podany
Ciśnienie pompy
Brak na stronie produktu
Zbiornik na wodę
1,3 l
Pojemnik na ziarna
200 g
System mleczny
Automatyczny, OneTouch for Two
Wymiary (szer. x wys. x gł.)
241 x 360 x 460 mm
Moc
1,45 kW
Tryb czuwania
0,3 W
Hałas
Nie podano

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja8.0

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania7.5

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników6.8

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość5.5

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Wyjmowany zaparzacz według Miele
  • Opublikowany pobór w trybie czuwania: 0,3 W
  • Stiftung Warentest „gut” (2,1) w 2020: najcichszy młynek, najlepsze odkamienianie
  • Konsument 68 %, drugie miejsce na osiem
  • Tylko 241 mm szerokości

Warto wiedzieć

  • Zbiornik 1,3 l i pojemnik na ziarna 200 g, najmniejsze wśród ekspresów z mlekiem
  • „Silence” bez opublikowanej wartości w dB
  • Główny wynik testu pochodzi z 2020 roku
  • 799 EUR; średnia na Amazonie 3,9 z 376 recenzji
7.0 Przyzwoity Miejsce 08 z 10 · Ekspresy automatyczne do kawy

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Ekspresy automatyczne do kawy.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikWyjmowany zaparzacz i typ młynka według danych producentaCena
CafeRomatica NICR 790Najwyższy wynik 8.0Removable brew unit; conical grinder in hardened steel, number of grind steps not stated — published by Nivona 3 326 zł
CM 5310 SilenceTen produkt 7.0Removable brew unit; conical grinder, material and number of steps not stated — published by Miele 3 412 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 7.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Jak cichy jest CM 5310 Silence?

Miele nie podaje wartości w decybelach. Jedynym dowodem jest test Stiftung Warentest z 2020 roku, streszczony przez testberichte.de, w którym ekspres miał najcichszy młynek w stawce.

Czy mały zbiornik to problem?

Przy 1,3 litra to najmniejszy zbiornik wśród ekspresów z mlekiem w zestawieniu i recenzenci wymieniają go jako słabość. Dla jednej lub dwóch osób oznacza to głównie częstsze dolewanie wody.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu