2Miejsce 02 z 10 · Ekspresy automatyczne do kawy

De'Longhi Rivelia EXAM440.55

Zwycięzca testu Stiftung Warentest z 2024 roku z oceną „gut” (2,1), zbudowany wokół dwóch wymiennych pojemników na ziarna po 250 g i podgrzewanej karafki na mleko, ale ze zbiornikiem na wodę o pojemności zaledwie 1,4 litra.

De'Longhi Rivelia EXAM440.55 — zdjęcie produktu 8.0wynik BPR
dobry
  1. 2 814 złCena
  2. Brew unit removability not stated on the product page; 13-step grinder per testberichte.de, material not publishedWyjmowany zaparzacz i typ młynka według danych producenta
  3. 2 z 10w kategorii Ekspresy automatyczne do kawy
  4. 8.0wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Rivelia sprawdzi się w domach, w których pije się na zmianę dwie kawy — na przykład bezkofeinową i zwykłą — bo w zestawie są dwa pojemniki na ziarna po 250 g, które się zatrzaskuje i zdejmuje. Niemiecki sklep De'Longhi wyceniał ją w chwili sprawdzania na 659 euro (cena katalogowa 799,90) i podaje pompę 19 barów, zbiornik 1,4 litra, 1450 W, 9,7 kg, podstawę 245 x 430 mm oraz 16 napojów wybieranych na 3,5-calowym ekranie dotykowym, z karafką LatteCrema Hot do mleka.

Niezależne wyniki są dobre. Zarówno komunikat prasowy De'Longhi, jak i testberichte.de podają ocenę „gut” (2,1) Stiftung Warentest i pierwsze miejsce w teście z listopada 2024 roku; testberichte.de wymienia też austriacki magazyn Konsument z wynikiem 68 % (pierwsze miejsce na 12) i CHIP z oceną 1,6. Pokazane tam recenzje z Amazona dają średnio 4,3 gwiazdki od 46 kupujących, z czego 76 % to oceny pięciogwiazdkowe.

Luki dotyczą podstaw. Strona produktu w pobranej przez nas wersji nie mówi, z jakiego materiału są żarna młynka ani czy zaparzacz da się wyjąć; 13 stopni mielenia pochodzi z testberichte.de, nie od De'Longhi. Zbiornik 1,4 litra jest drugim najmniejszym w zestawieniu i to jedyna słabość wymieniona przez agregator. „19 barów” to ciśnienie znamionowe pompy, a nie ciśnienie działające na kawę; nie podano też wartości hałasu ani poboru w trybie czuwania.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Brew unit
Not stated on product page
Grinder
13 steps (testberichte.de); material not published
Pump rating
19 bar
Water tank
1.4 l
Bean container
2 x 250 g, swappable
Milk system
LatteCrema Hot carafe
Drinks
16
Footprint (W x D)
245 x 430 mm
Height
385 mm
Weight
9.7 kg
Power
1450 W
List price
799.90 EUR
Zaparzacz
Brak informacji na stronie produktu
Młynek
13 stopni (testberichte.de); materiał nie podany
Ciśnienie pompy
19 barów
Zbiornik na wodę
1,4 l
Pojemnik na ziarna
2 x 250 g, wymienne
System mleczny
Karafka LatteCrema Hot
Napoje
16
Podstawa (szer. x gł.)
245 x 430 mm
Wysokość
385 mm
Masa
9,7 kg
Moc
1450 W
Cena katalogowa
799,90 EUR

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja8.0

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania8.8

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.0

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość7.0

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Stiftung Warentest „gut” (2,1), zwycięzca testu 2024 (komunikat De'Longhi, testberichte.de)
  • Konsument 68 %, pierwsze miejsce wśród 12 ekspresów
  • Dwa wymienne pojemniki na ziarna po 250 g w zestawie
  • 4,3 gwiazdki z 46 recenzji na Amazonie, 76 % pięciogwiazdkowych
  • Opublikowane wymiary, masa i moc

Warto wiedzieć

  • Zbiornik na wodę 1,4 l
  • Materiał młynka nie został podany
  • Strona produktu nie informuje, czy zaparzacz jest wyjmowany
  • Brak opublikowanej wartości hałasu
8.0 Dobry Miejsce 02 z 10 · Ekspresy automatyczne do kawy

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Ekspresy automatyczne do kawy.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikWyjmowany zaparzacz i typ młynka według danych producentaCena
CafeRomatica NICR 790Najwyższy wynik 8.0Removable brew unit; conical grinder in hardened steel, number of grind steps not stated — published by Nivona 3 326 zł
Rivelia EXAM440.55Ten produkt 8.0Brew unit removability not stated on the product page; 13-step grinder per testberichte.de, material not published 2 814 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 7.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czym jest system Bean Switch w Rivelii?

Ekspres ma w zestawie dwa wymienne pojemniki na ziarna po 250 g, dzięki czemu można mieć pod ręką dwie różne kawy. Tak opisuje to De'Longhi; nie sprawdzaliśmy, ile ziaren poprzedniej kawy zostaje w młynku.

Czy 19 barów to lepiej niż 15 barów?

Samo w sobie nie. Obie wartości to maksymalne ciśnienie znamionowe pompy. Ciśnienie działające na kawę podczas parzenia to inna wartość i nie podaje jej żaden producent w tym rankingu.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu