2Miejsce 02 z 10 · Kremy z filtrem do twarzy SPF 50

Beauty of Joseon Relief Sun: Rice + Probiotics SPF50+ PA++++

Jedyna marka w zestawieniu, która publikuje zmierzone wartości SPF i UVA-PF z dwóch laboratoriów; liczby są na tyle uczciwe, że pokazują niewielki zapas ochrony UVA.

Beauty of Joseon Relief Sun: Rice + Probiotics SPF50+ PA++++ — zdjęcie produktu 7.5wynik BPR
przyzwoity
  1. 66 złCena
  2. UVA-PF 19 (Spain lab) and 16.1 ± 2.4 (Korea lab), against SPF 63.1 and 52.5 — published by Beauty of JoseonOpublikowana ochrona UVA obok deklarowanego SPF
  3. 2 z 10w kategorii Kremy z filtrem do twarzy SPF 50
  4. 7.5wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Koreański krem Beauty of Joseon to najbardziej przejrzysty produkt w tym rankingu. Strona produktu podaje wyniki laboratoryjne stojące za etykietą: SPF 52,5 ± 5,8 i UVA-PF 16,1 ± 2,4 z laboratorium w Korei oraz SPF 63,1 ± 0,6 z UVA-PF 19 z laboratorium w Hiszpanii. Cztery filtry UV to nowoczesne, fotostabilne związki (ethylhexyl triazone, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, diethylhexyl butamido triazone i methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol), pełny skład jest opublikowany, ekstrakt z ryżu stanowi 30%, a kompozycji zapachowej brak.

Liczby trzeba jednak czytać krytycznie. Zalecenie UE wymaga UVA-PF równego co najmniej jednej trzeciej SPF. W odniesieniu do deklarowanego 50 to około 16,7, w odniesieniu do zmierzonego 63,1 – około 21. Opublikowane UVA-PF 19 spełnia pierwsze odczytanie, a drugiego nie, a wynik koreański (16,1 przy 52,5) również jest nieco poniżej jednej trzeciej zmierzonego SPF. Nie znaleźliśmy niezależnego testu tego produktu w UE, a strona marki nie mówi, czy w Europie sprzedawana jest ta sama formuła. Zawiera DHHB, filtr, który Stiftung Warentest powiązała z możliwym zanieczyszczeniem DnHexP. Przy cenie 15,50 euro za 50 ml na notino.de (31 euro za 100 ml) to dobra wartość, a opinie użytkowników są bardzo dobre: 4,9/5 z 3501 opinii na stronie marki i 4,6/5 ze 119 na notino.de.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Labelled SPF
50+ (PA++++)
Measured SPF (brand data)
52.5 ± 5.8 (Korea), 63.1 ± 0.6 (Spain)
UVA-PF (brand data)
16.1 ± 2.4 (Korea), 19 (Spain)
UV filters
ethylhexyl triazone, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, diethylhexyl butamido triazone, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol
Notable ingredient
rice extract 30%
Texture
cream
Pack size
50 ml
Price
15.50 EUR (notino.de)
Price per 100 ml
31.00 EUR
Fragrance
none in published INCI
Independent EU test
none found
Ratings
4.9/5 (3,501, brand site); 4.6/5 (119, notino.de)
Deklarowany SPF
50+ (PA++++)
Zmierzony SPF (dane marki)
52,5 ± 5,8 (Korea), 63,1 ± 0,6 (Hiszpania)
UVA-PF (dane marki)
16,1 ± 2,4 (Korea), 19 (Hiszpania)
Filtry UV
ethylhexyl triazone, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, diethylhexyl butamido triazone, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol
Wyróżniający się składnik
ekstrakt z ryżu 30%
Konsystencja
krem
Pojemność
50 ml
Cena
15,50 EUR (notino.de)
Cena za 100 ml
31,00 EUR
Zapach
brak w opublikowanym INCI
Niezależny test w UE
nie znaleziono
Oceny
4,9/5 (3501, strona marki); 4,6/5 (119, notino.de)

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja8.0

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania5.0

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników8.6

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość8.4

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Publikuje zmierzone SPF i UVA-PF z dwóch laboratoriów
  • Cztery nowoczesne filtry UV, pełne INCI
  • Brak kompozycji zapachowej w składzie
  • 31 euro za 100 ml
  • 4,9/5 z 3501 opinii na stronie marki

Warto wiedzieć

  • UVA-PF 19 to mniej niż jedna trzecia zmierzonego SPF 63,1
  • Brak niezależnego testu w UE
  • Strona marki nie potwierdza formuły unijnej
  • Zawiera DHHB (zob. ustalenie Stiftung Warentest o DnHexP)
7.5 Przyzwoity Miejsce 02 z 10 · Kremy z filtrem do twarzy SPF 50

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Kremy z filtrem do twarzy SPF 50.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikOpublikowana ochrona UVA obok deklarowanego SPFCena
Ambre Solaire Super UV Fluid SPF 50+ with Hyaluronic AcidNajwyższy wynik 7.7No UVA-PF figure; Garnier states 'very high protection against UVB, UVA and long UVA' — published by Garnier 45 zł
Relief Sun: Rice + Probiotics SPF50+ PA++++Ten produkt 7.5UVA-PF 19 (Spain lab) and 16.1 ± 2.4 (Korea lab), against SPF 63.1 and 52.5 — published by Beauty of Joseon 66 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 6.9——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy Relief Sun spełnia unijną zasadę jednej trzeciej dla UVA?

Według hiszpańskich danych marki UVA-PF 19 to więcej niż jedna trzecia deklarowanego SPF 50, ale mniej niż jedna trzecia zmierzonego SPF 63,1. Zapas jest niewielki w obu przypadkach; nie wiemy, jak odczytałby to organ nadzoru w UE.

Czy wersja sprzedawana w Europie ma tę samą formułę?

Strona marki tego nie mówi. Porównaj INCI na kupionym opakowaniu z listą opublikowaną na beautyofjoseon.com.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu