2Miejsce 02 z 10 · Powerbanki

UGREEN Nexode Power Bank 20000mAh 100W (25188)

Najlepiej udokumentowany powerbank w zestawieniu: UGREEN podaje 72 Wh, pojemność znamionową 11 300 mAh przy 5 V i każdy stopień napięcia na każdym porcie. 100 W z jednego portu USB-C z PPS, ładowanie 65 W.

UGREEN Nexode Power Bank 20000mAh 100W (25188) — zdjęcie produktu 7.2wynik BPR
przyzwoity
  1. 282 złCena
  2. 72 Wh; rated 11,300 mAh at 5 V — both published by UGREENEnergia w Wh i pojemność znamionowa przy 5 V
  3. 2 z 10w kategorii Powerbanki
  4. 7.2wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

To powerbank dla tych, którzy chcą dokładnie wiedzieć, co kupują. Sklep UGREEN dla UE podaje ogniwa jako 20 000 mAh przy 14,4 V (72 Wh) i — co rzadkie — pojemność znamionową 11 300 mAh przy 5 V. Ta druga liczba jest uczciwa: 11 300 mAh przy 5 V to około 56,5 Wh, mniej więcej 78% energii ogniw, czyli tyle, ile realnie dotrze do urządzeń po stratach konwersji.

Tabela portów jest równie kompletna. USB-C1 pracuje od 5 V do 20 V przy 5 A (100 W) i obsługuje USB PD 3.0, PPS oraz Quick Charge 3.0; USB-C2 kończy się na 12 V 2,5 A (30 W); port USB-A daje do 22,5 W. Ładowanie samego powerbanka odbywa się z mocą do 20 V 3,25 A, czyli 65 W, przez USB PD 3.0. To jeden z zaledwie dwóch powerbanków w zestawieniu, które z jednego portu zasilą laptop 100 W.

Za 65,99 € (cena porównawcza 79,99 €) plasuje się w środku stawki. Czego brakuje: masy i wymiarów nie było w danych, które udało się wczytać, więc nie da się policzyć masy na Wh; na otwartych stronach nie widzieliśmy też ocen kupujących ani wyników niezależnych testów.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

SKU
25188
Cell capacity
20,000 mAh (14.4 V, 72 Wh)
Rated capacity
11,300 mAh (5 V, 6 A typical)
USB-C1 output
up to 20 V 5 A (100 W)
USB-C2 output
up to 12 V 2.5 A (30 W)
USB-A output
up to 10 V 2.25 A (22.5 W)
Total output
up to 20 V 5 A (100 W)
Input
USB-C, up to 20 V 3.25 A (65 W)
Protocols USB-C1
PD 3.0, PD 2.0, PPS, QC 3.0, AFC, BC1.2
Price seen
€65.99 (compare-at €79.99), UGREEN EU store
Pojemność ogniw
20 000 mAh (14,4 V, 72 Wh)
Pojemność znamionowa
11 300 mAh (5 V, 6 A typowo)
Wyjście USB-C1
do 20 V 5 A (100 W)
Wyjście USB-C2
do 12 V 2,5 A (30 W)
Wyjście USB-A
do 10 V 2,25 A (22,5 W)
Łączna moc wyjściowa
do 20 V 5 A (100 W)
Wejście
USB-C, do 20 V 3,25 A (65 W)
Protokoły USB-C1
PD 3.0, PD 2.0, PPS, QC 3.0, AFC, BC1.2
Widziana cena
65,99 € (cena porównawcza 79,99 €), sklep UGREEN UE

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja9.2

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania5.0

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników6.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość8.0

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • 72 Wh podane przez producenta
  • Podana pojemność znamionowa 11 300 mAh przy 5 V
  • USB-C 100 W (20 V 5 A) z PPS
  • Ładowanie 65 W przez USB PD
  • Pełna tabela napięć dla każdego portu

Warto wiedzieć

  • Brak masy i wymiarów na wczytanych stronach
  • Drugi port USB-C ograniczony do 30 W
  • Brak danych o ocenach w sklepie UGREEN
7.2 Przyzwoity Miejsce 02 z 10 · Powerbanki

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Powerbanki.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikEnergia w Wh i pojemność znamionowa przy 5 VCena
Battery Pack 20,000 mAh 45W EB-P4520Najwyższy wynik 7.774 Wh at 14.8 V (four cells in series) — published in the retailer datasheet; rated capacity at 5 V not published 145 zł
Nexode Power Bank 20000mAh 100W (25188)Ten produkt 7.272 Wh; rated 11,300 mAh at 5 V — both published by UGREEN 282 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 6.7——

FAQ

Najczęstsze pytania

Co oznacza pojemność znamionowa 11 300 mAh?

To ładunek, który powerbank może oddać przy 5 V po stratach konwersji. 11 300 mAh × 5 V to około 56,5 Wh, wobec 72 Wh zgromadzonych w ogniwach.

Czy naładuje laptopa mocą 100 W?

Tak, wyłącznie z portu USB-C1, który UGREEN podaje jako do 20 V 5 A. Drugi port USB-C jest ograniczony do 30 W.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu