10Miejsce 10 z 10 · Kaski rowerowe

Abus Pedelec 2.0 MIPS

Najlepiej wyposażony kask do dojazdów w zestawieniu, z tylną lampką LED, wysuwaną osłoną przeciwdeszczową i magnetyczną klamrą, a także najczęściej testowany: cztery gwiazdki Virginia Tech, ADAC 2,9 (dostateczny) i ocena Folksam 2.

Abus Pedelec 2.0 MIPS — zdjęcie produktu 6.0wynik BPR
akceptowalny
  1. 892 złCena
  2. 11.14 — 4 stars (Virginia Tech, rank 90 of 311)Wynik i gwiazdki Virginia Tech STAR
  3. 10 z 10w kategorii Kaski rowerowe
  4. 6.0wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Żaden kask w tym rankingu nie był badany przez więcej laboratoriów, a wyniki są zgodne: Pedelec 2.0 MIPS jest wygodny i dobrze wyposażony, ale przeciętny pod względem ochrony przed uderzeniem. Virginia Tech przypisuje mu wynik 11,14 z czterema gwiazdkami. Folksam dał ocenę 2 w 2021 roku. We wspólnym teście ADAC i Stiftung Warentest z 2024 roku ocena ogólna ADAC wyniosła 2,9 (dostateczny): 3,3 za ochronę przy uderzeniu, 1,8 za obsługę i komfort, 1,0 za substancje szkodliwe. Własna ocena Stiftung Warentest jest płatna i jej nie widzieliśmy.

ADAC opisuje kask jako certyfikowany zgodnie z NTA 8776 i chwali dopasowanie, magnetyczną klamrę, tylną lampkę LED i wbudowaną osłonę przeciwdeszczową; jako słabość wymienia wagę. Pomiary się różnią: Abus podaje 370 g dla 52–57 cm, ADAC zmierzył 426 g dla 56–62 cm, a Folksam 434 g.

ADAC odnotował w 2024 roku średnią cenę 149 €; Bike24 wystawiał go za 208,99 € w chwili sprawdzenia, a Abus nie podaje ceny na swojej międzynarodowej stronie. Rozsądny wybór dla osób dojeżdżających w każdą pogodę, które chcą tego wyposażenia, mniej dla tych, którzy wybierają według wyników testów.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Virginia Tech STAR score
11.14
Virginia Tech stars
4 of 5
Virginia Tech rank
90 of 311
Folksam grade
2 (2021)
ADAC grade (2024)
2.9 overall; crash protection 3.3; handling 1.8
Rotational system
Mips
NTA 8776
Certyfikat według ADAC
Weight (manufacturer)
370 g (52–57 cm)
Weight (ADAC / Folksam)
426 g / 434 g
Integrated light
Rechargeable rear LED
Buckle
Fidlock magnetic
Extras
Rain cap, removable visor, bug mesh
Wynik Virginia Tech STAR
11,14
Gwiazdki Virginia Tech
4 z 5
Miejsce w Virginia Tech
90 z 311
Ocena Folksam
2 (2021)
Ocena ADAC (2024)
2,9 ogólnie; ochrona przy uderzeniu 3,3; obsługa 1,8
System rotacyjny
Mips
Waga (producent)
370 g (52–57 cm)
Waga (ADAC / Folksam)
426 g / 434 g
Zintegrowana lampka
Ładowana tylna lampka LED
Klamra
Magnetyczna Fidlock
Dodatki
Osłona przeciwdeszczowa, zdejmowany daszek, siatka przeciw owadom

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.5

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania5.2

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników6.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość4.8

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Tylna lampka LED, wysuwana osłona przeciwdeszczowa, zdejmowany daszek i siatka przeciw owadom
  • Magnetyczna klamra Fidlock
  • ADAC: 1,8 za obsługę i komfort, 1,0 za substancje szkodliwe
  • Certyfikat NTA 8776 według ADAC
  • Testowany przez Virginia Tech, Folksam i ADAC/Stiftung Warentest

Warto wiedzieć

  • ADAC 3,3 (dostateczny) za ochronę przy uderzeniu w 2024 roku
  • Ocena Folksam 2 w 2021 roku
  • 426 g zmierzone przez ADAC, 434 g przez Folksam
  • 208,99 € w Bike24 wobec średnio 149 € w teście ADAC 2024
6.0 Akceptowalny Miejsce 10 z 10 · Kaski rowerowe

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Kaski rowerowe.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikWynik i gwiazdki Virginia Tech STARCena
Align IINajwyższy wynik 8.79.55 — 5 stars (Virginia Tech, rank 40 of 311) 235 zł
Pedelec 2.0 MIPSTen produkt 6.011.14 — 4 stars (Virginia Tech, rank 90 of 311) 892 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 7.5——

FAQ

Najczęstsze pytania

Jak Abus Pedelec 2.0 MIPS wypadł w teście ADAC?

W teście kasków do S-pedelców ADAC z 2024 roku otrzymał ocenę ogólną 2,9 (dostateczny), w tym 3,3 za ochronę przy uderzeniu, 1,8 za obsługę i komfort oraz 1,0 za substancje szkodliwe.

Ile waży Abus Pedelec 2.0 MIPS?

Abus podaje 370 g dla rozmiaru 52–57 cm. ADAC zmierzył 426 g dla rozmiaru 56–62 cm, a Folksam 434 g.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu