9Miejsce 09 z 10 · Nianie elektroniczne z kamerą

Motorola Nursery VM85 Connect

Hybryda z kamerą z napędem w średniej cenie i wyjątkowo szczerą wartością czasu pracy: pięć godzin dla 5-calowego odbiornika, najkrócej wśród deklaracji w rankingu.

Motorola Nursery VM85 Connect — zdjęcie produktu 6.1wynik BPR
akceptowalny
  1. 683 złCena
  2. Hybrid: 2.4 GHz FHSS parent unit plus Wi-Fi app — 5 h from 2,000 mAh, published by Motorola NurseryRodzaj łącza i deklarowany czas pracy odbiornika
  3. 9 z 10w kategorii Nianie elektroniczne z kamerą
  4. 6.1wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

VM85 Connect łączy 5-calowy odbiornik na łączu FHSS 2,4 GHz z kamerą Wi-Fi, która przesyła obraz do Full HD (1080p) do aplikacji Motorola Nursery. Kamera obraca się silnikiem, pochyla cyfrowo i ma 2-krotny zoom cyfrowy; w jednostce dziecka są wielokolorowa lampka nastrojowa, kołysanki, audiobooki i własne nagrania. Do czterech kamer można wyświetlić na podzielonym ekranie lub w trybie patrolu.

Specyfikacja Motorola Nursery jest uczciwa w mało pochlebny sposób. Odbiornik ma akumulator 2000 mAh z „5 godzinami pracy”, więc nie wytrzyma nocy poza ładowarką, a jego wyświetlacz ma 480 × 272 piksele: wartość 1080p dotyczy aplikacji, nie ekranu w dłoni. Zasięg podano jako do 1000 stóp, czyli około 300 metrów, bez wartości dla wnętrz.

Bezpieczeństwo opisano jako „trójwarstwową ochronę” bez nazwy protokołu czy szyfru. Aplikacja oferuje 24-godzinny monitoring zdarzeń, powiadomienia o ruchu, dźwięku i temperaturze oraz zapis zdjęć i filmów; strona produktu nie mówi, czy cokolwiek z tego wymaga płatnego planu ani jak długo przechowywane są klipy, dlatego warunki abonamentu oznaczamy jako nieopublikowane. Which? wymienia Motorolę wśród marek w swoich testach niań, ale wyniki są dla członków i nie wiemy, czy obejmują ten model. Oficjalna strona nie pokazuje opinii klientów. 159,99 € na stronie producenta to uczciwa cena za hybrydę z napędem, jeśli odbiornik stoi na podstawce z zasilaniem.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Link type
Hybrid: FHSS parent-unit link plus Wi-Fi app
Radio technology stated
2.4 GHz FHSS (parent unit), Wi-Fi (app)
Parent-unit screen
5-inch TFT, 480 × 272
Camera resolution
Up to Full HD (1080p) in the app
Claimed range
Up to 1,000 ft (about 300 m)
Parent-unit runtime (published)
5 h (2,000 mAh)
Camera control
Motorised pan, digital tilt, 2x digital zoom
Security statement
'Triple layer security protection'; not specified
App and subscription
Motorola Nursery app; subscription terms not stated on the product page
Extras
Mood light, lullabies and audiobooks, temperature alerts, two-way talk, up to 4 cameras
Rodzaj łącza
Hybryda: łącze FHSS z odbiornikiem plus aplikacja Wi-Fi
Podana technologia radiowa
FHSS 2,4 GHz (odbiornik), Wi-Fi (aplikacja)
Ekran odbiornika rodzica
TFT 5 cali, 480 × 272
Rozdzielczość kamery
Do Full HD (1080p) w aplikacji
Deklarowany zasięg
Do 1000 stóp (ok. 300 m)
Czas pracy odbiornika (wg producenta)
5 h (2000 mAh)
Sterowanie kamerą
Obrót silnikiem, cyfrowe pochylenie, zoom cyfrowy 2x
Deklaracja bezpieczeństwa
„Trójwarstwowa ochrona”; bez szczegółów
Aplikacja i abonament
Aplikacja Motorola Nursery; warunków abonamentu nie podano na stronie produktu
Dodatki
Lampka nastrojowa, kołysanki i audiobooki, alerty temperatury, rozmowa dwukierunkowa, do 4 kamer

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.0

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania5.0

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników5.5

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość6.7

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Łącze FHSS z odbiornikiem i aplikacja Wi-Fi w jednym zestawie za 159,99 €
  • Obrót silnikiem, cyfrowe pochylenie i zoom 2x
  • Opublikowano czas pracy, pojemność akumulatora i rozdzielczość ekranu
  • Do 4 kamer z podziałem ekranu lub trybem patrolu

Warto wiedzieć

  • Tylko 5 h pracy odbiornika (2000 mAh)
  • Wyświetlacz odbiornika ma 480 × 272; 1080p dotyczy tylko aplikacji
  • „Trójwarstwowa ochrona” i warunki abonamentu aplikacji nie są sprecyzowane
6.1 Akceptowalny Miejsce 09 z 10 · Nianie elektroniczne z kamerą

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Nianie elektroniczne z kamerą.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikRodzaj łącza i deklarowany czas pracy odbiornikaCena
DVM2043Najwyższy wynik 8.0Closed link, no app — up to 16 h standby published by Alecto; 21 h measured by Consumentenbond 632 zł
VM85 ConnectTen produkt 6.1Hybrid: 2.4 GHz FHSS parent unit plus Wi-Fi app — 5 h from 2,000 mAh, published by Motorola Nursery 683 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 10 6.7——

FAQ

Najczęstsze pytania

Jak długo działa odbiornik VM85 Connect?

Motorola Nursery podaje akumulator 2000 mAh z 5 godzinami pracy, więc do użytku nocnego odbiornik powinien pozostać na ładowarce.

Czy na odbiorniku widać obraz Full HD?

Nie. Wyświetlacz odbiornika ma podaną rozdzielczość 480 × 272 piksele. Obraz Full HD (1080p) jest dostępny w aplikacji Motorola Nursery przez Wi-Fi.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu