7Miejsce 07 z 8 · Najlepsze zmywarki 60 cm

Beko Beko BDIN36451

Punkt odniesienia w budżecie i dowód, że tanio nie znaczy nieoszczędnie. Klasa B przy 42 dB za 1490 zł — ten sam wynik hałasu co maszyny dwa razy droższe. Bez szuflady na sztućce, bez AquaStopu, bez aplikacji.

Beko Beko BDIN36451 — zdjęcie produktu 7.7wynik BPR
przyzwoity
  1. 1 490 złCena
  2. 64.5 kWh/100 cycles — class BZużycie energii, kWh na 100 cykli eco
  3. 7 z 8w kategorii Najlepsze zmywarki 60 cm
  4. 7.7wynik BPR 0–10

Recenzja

Czym jest ten produkt

Tekst powstał po analizie, na podstawie tych samych źródeł co ocena: dokumentacji producenta, dostępnych badań i zweryfikowanych opinii właścicieli.

Ta maszyna burzy założenie, że budżetowa zmywarka jest nieoszczędna. Za 1490 zł ma klasę B przy 64,5 kWh i 42 dB(A) — lepszy wynik energetyczny niż Bosch Serie 4 za 1910 zł i ten sam wynik hałasu co Bosch Serie 8 za 3430 zł. Jej wpis w EPREL podaje wskaźnik efektywności energetycznej 37,9, o włos poniżej progu klasy B wynoszącego 38, a także wskaźnik skuteczności mycia 1,130 i wskaźnik skuteczności suszenia 1,070.

Czego 1490 zł nie kupuje, to wyposażenie. Nie ma szuflady na sztućce — zamiast niej klasyczny koszyk zajmuje część dolnego kosza, co jest realną stratą użytecznej przestrzeni. Zabezpieczenie przed zalaniem to ochrona przelewowa z wyłącznikiem pływakowym, a nie dwuścienny wąż z zaworem przy kranie. Nie ma wi-fi, a programów jest tylko sześć. Zużycie wody to 9,5 litra wobec 9,0 w Boschu Serie 4.

Co ma: czujnik zmętnienia AquaSensor, opóźniony start, wyświetlacz czasu pozostałego, wskaźniki soli i nabłyszczacza oraz regulowany zmiękczacz wody. Wprowadzona do obrotu w marcu 2024 roku z 24-miesięczną gwarancją.

Pouczająca lekcja siedzi w ofercie samego Beko. Niemal identyczny BDIN38650C deklaruje 16 kompletów naczyń wobec 14 w tej maszynie — w tej samej obudowie 598 mm, przy większym zużyciu energii 66,4 kWh. Liczba kompletów opisuje układ koszy zoptymalizowany pod wsad testowy, a nie dodatkową objętość. Nie płać za to.

Kup tę maszynę, jeśli budżet jest naprawdę sztywno ustawiony na jakieś 1500 zł. Jeśli znajdziesz jeszcze 420 zł, Bosch Serie 4 dokłada szufladę na sztućce, AquaStop z dożywotnią gwarancją, suszenie z automatycznym otwieraniem drzwi i Home Connect — a to dużo sprzętu za te pieniądze.

Nie znaleźliśmy dla tego modelu żadnego niezależnego wyniku testu ani zweryfikowanych danych o awaryjności. Tabele marek Which? są za paywallem.

Dane techniczne

Specyfikacja

Wartości z dokumentacji producenta, sprawdzone w dostępnych źródłach zewnętrznych. Czego nie udało się potwierdzić, oznaczamy jako deklarację.

Type
Fully integrated, 598 x 818 x 550 mm, 39.9 kg
EU energy class
B
Energy
64.5 kWh per 100 eco cycles
Water
9.5 litres per cycle
Noise
42 dB(A) - noise class B
Place settings
14
Eco programme duration
4 h 20 min
EPREL registration
1925402
Energy Efficiency Index
37.9
Cleaning performance index
1.130
Drying performance index
1.070
Programmes
6
Third rack
No - cutlery basket only
Leak protection
Overflow safety / float switch
Connectivity
None
Guarantee
24 months; placed on market March 2024
Estimated running cost
approx. EUR 62/year
European price
approx. EUR 349
Typ
W pełni zintegrowana, 598 x 818 x 550 mm, 39,9 kg
Klasa energetyczna UE
B
Energia
64,5 kWh na 100 cykli eco
Woda
9,5 litra na cykl
Głośność
42 dB(A) - klasa hałasu B
Komplety naczyń
14
Czas programu eco
4 h 20 min
Rejestracja EPREL
1925402
Wskaźnik efektywności energetycznej
37,9
Wskaźnik skuteczności mycia
1,130
Wskaźnik skuteczności suszenia
1,070
Programy
6
Trzeci poziom
Nie - tylko koszyk na sztućce
Ochrona przed zalaniem
Ochrona przelewowa / wyłącznik pływakowy
Łączność
Brak
Gwarancja
24 miesiące; wprowadzona do obrotu w marcu 2024
Szacowany koszt eksploatacji
ok. 265 zł rocznie
Cena w Europie
ok. 1490 zł

Oceny składowe

Skąd bierze się
ta ocena.

Cztery składowe o równej wadze, każda w skali 0–10 i każda oparta na wskazanym źródle. Ocena ogólna to ich średnia — pełną procedurę opisuje metodologia.

  1. Skład i specyfikacja7.8

    Deklarowany skład i specyfikacja: substancje aktywne i ich stężenia, klasy energetyczne, normy, parametry techniczne — oraz to, o czym producent nie mówi.

  2. Dowody i badania6.5

    Weryfikacja deklaracji producenta w źródłach zewnętrznych: raporty laboratoryjne, testy branżowe, karty charakterystyki, certyfikaty i decyzje organów nadzoru.

  3. Opinie użytkowników7.0

    Analiza zweryfikowanych opinii pisanych po dłuższym używaniu, wraz z powtarzającymi się zgłoszeniami usterek danego modelu lub serii.

  4. Koszt i wartość9.6

    Cena zestawiona z tym, co produkt faktycznie daje, oraz koszty ponoszone później — materiały eksploatacyjne, energia, serwis, abonamenty — w okresie typowym dla kategorii.

Ocena ogólna = średnia czterech ocen składowychPróg istotności: ±0,15 pkt

Co nam się podobało

  • Klasa B za 1490 zł — lepszy wynik energetyczny niż maszyny o 430 zł droższe
  • 42 dB(A), tyle co maszyny ponad dwa razy droższe
  • Liczby potwierdzone w EPREL: EEI 37,9, wskaźnik mycia 1,130, wskaźnik suszenia 1,070
  • Czujnik zmętnienia AquaSensor i regulowany zmiękczacz wody
  • Objęta ustawowym wymogiem 10 lat części zamiennych, jak każda maszyna tutaj

Warto wiedzieć

  • Brak szuflady na sztućce — klasyczny koszyk zjada miejsce w dolnym koszu
  • Ochrona przelewowa z pływakiem, a nie układ AquaStop z zaworem
  • Tylko 6 programów i brak łączności z aplikacją
  • 9,5 litra na cykl
  • Brak niezależnego wyniku testu i zweryfikowanych danych o awaryjności
  • Gwarancja tylko 24 miesiące
7.7 Przyzwoity Miejsce 07 z 8 · Najlepsze zmywarki 60 cm

Porównanie

Jak wypada
na tle kategorii

Wszystkie wartości pochodzą z tej samej analizy i są porównywalne wyłącznie w kategorii Najlepsze zmywarki 60 cm.

Porównanie z liderami kategorii
ProduktWynikZużycie energii, kWh na 100 cykli ecoCena
AEG 9000 GI9210X2TFNajwyższy wynik 9.149 kWh/100 cycles — class A 3 625 zł
Beko BDIN36451Ten produkt 7.764.5 kWh/100 cycles — class B 1 490 zł
Średnia kategoriiprzeanalizowanych produktów: 8 8.3——

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy zmywarka za 1490 zł to pozorna oszczędność?

Nie pod względem kosztów eksploatacji — ma klasę B, czyli środek rynku, i kosztuje w utrzymaniu około 265 zł rocznie wobec 230 zł dla najlepszych maszyn klasy A tutaj. Kompromis leży w wyposażeniu i zabezpieczeniach: brak szuflady na sztućce i wyłącznik pływakowy zamiast zaworu odcinającego przy kranie. Zwróć też uwagę, że unijny wymóg 10 lat dostępności części dotyczy tej maszyny dokładnie tak samo jak Miele za 5080 zł, więc naprawialność nie jest tym wyróżnikiem, za jaki ludzie ją biorą.

BDIN38650C deklaruje 16 kompletów w podobnej cenie. Czy jest lepszy?

Nie. To ta sama obudowa 598 mm z układem koszy zoptymalizowanym pod test pojemności, a zużywa więcej energii — 66,4 kWh wobec 64,5. Pojemność znamionową deklaruje dostawca według znormalizowanej procedury testowej; nie opisuje ona dodatkowej objętości fizycznej. Elastyczność koszy, składane kolce i regulowany górny kosz znaczą znacznie więcej niż liczba z ulotki.

Zasady

Producent deklaruje.
My sprawdzamy, co mówią dowody.

Każdy ranking powstaje według tego samego protokołu: analiza składu i specyfikacji, weryfikacja deklaracji w dostępnych badaniach, przegląd zweryfikowanych opinii właścicieli i ocena ceny wobec tego, co produkt faktycznie daje.

Bez treści sponsorowanych · bez płatnych miejsc w rankingu